Napisane przez on 11/03/2013 in Orzecznictwo | 0 komentarzy

Wypłata wynagrodzenia przelewem czy do rąk własnych?

Jeżeli w miejscu pracy nie obowiązuje układ zbiorowy pracy, pracodawca musi uzyskać zgodę pracownika na wypłacanie mu wynagrodzenia na rachunek bankowy – co ważne – zgoda pracownika musi być udzielona na piśmie.

Wyrok z dnia 24 września 2003 r.
I PK 324/02

 

Wymaganie pisemnej zgody pracownika na bezgotówkową formę wypłaty wynagrodzenia za pracę (art. 86 § 3 k.p.) ma ściśle bezwzględnie obowiązujący charakter, a postanowienie regulaminu pracy dopuszczające ustną zgodę jest nieważne (art. 9 § 2 k.p.).

Print Friendly

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>