Sklep internetowy jako biznes po godzinach pracy – jak to zrobić najlepiej?

Szukasz pomysłu na dodatkowy zarobek? Pomyśl o założeniu własnego sklepu internetowego! W internecie zakupy robimy coraz częściej. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez firmę Mastercard na 2017 rok, Polacy są na szczycie 22 krajów europejskich robiących najczęściej zakupy w sieci. Aż 9% z nas każdego dnia kupuje coś on-line! Jednocześnie ponad połowa polskich internautów wykonała już przynajmniej jeden zakup on-line.

 

W sieci możemy kupić niemalże wszystko – od odzieży i butów, przez książki i elektronikę, a skończywszy na artykułach spożywczych. Chociaż może wydawać się, że praktycznie każda nisza w handlu on-line jest już zajęta, to jednak sklep internetowy nadal może być kapitalnym pomysłem na dodatkowe źródło dochodu. O czym powinniśmy pamiętać, aby zarobić na nim najwięcej?

 

Właściwa branża to podstawa

Najlepiej własny sklep on-line jako dodatkowe źródło dochodu prowadzić w tej branży, która nas interesuje – wtedy jego posiadanie będzie nie tylko okazją do zarobku, ale również do poszerzenia własnych zainteresowań.

Oczywiście, zanim zdecydujemy się na konkretną branżę w handlu on-line, powinniśmy też zbadać, jakie są nasze perspektywy na ten biznes po pracy. Warto przejrzeć oferty już działających sklepów, skontaktować się z dostawcami, aby dowiedzieć się więcej o cenach i przygotować ogólny biznes-plan, na podstawie którego będzie można określić opłacalność inwestycji.

 

Założenie sklepu on-line nie musi być trudne

Wiele osób chcących mieć sklep on-line jako biznes po pracy obawia się również komplikacji związanych z jego otwarciem i obsługą. Dzisiaj do dyspozycji mamy jednak specjalne oprogramowanie wspierające biznes e-commerce.

Jednym z programów tego rodzaju jest Sky-shop – to platforma sklepów internetowych pozwalająca na łatwe konfigurowanie i zarządzanie sklepami on-line. Umożliwia integrację z hurtowniami, także w modelu dropshipping, integrację z Allegro, kurierami, paczkomatami i systemami płatności. Dzięki temu sklep internetowy jest praktycznie od razu przygotowany do działania i nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy od jego właściciela.

 

Nie zapominaj o reklamie

Nawet atrakcyjnie prezentujący się sklep z kuszącym asortymentem nie osiągnie sukcesu wtedy, gdy nie będzie prawidłowo promowany. Właśnie dlatego warto zadbać, aby ten biznes po pracy posiadał też przyciągającą klientów reklamę.

W przypadku wspomnianej platformy Sky-shop sklep internetowy jest już zoptymalizowany pod kątem SEO i do dyspozycji mamy także zaawansowane narzędzia ułatwiające prowadzenie promocji, wspierające to dodatkowe źródło dochodu. Nie zapominajmy także o potędze mediów społecznościowych – sklep posiadający własny fanpage na Facebooku będzie mógł łatwiej dotrzeć do klientów i zbudować ich lojalne grono.

 

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji na komentarz
Najciekawszy komentarz
1 Autorzy komentarzy
Wesellerka Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wesellerka
Wesellerka

Bardzo obiecujące prognozy na otwarcie własnego sklepu. Trochę mnie to uspokaja, bo mam tremę przed wejściem na rynek.