Jak zadbać o bezpieczeństwo w rachunkowościach?

Żyjemy w dobie, kiedy większość rzeczy i dziedzin życia, aby właściwie funkcjonować, wymaga oprogramowania informatycznego. Wydają się one nam niczym mózgi alternatywne, „układy nerwowe” tylko, że dla urządzeń elektronicznych. Jak niegdyś system operacyjny bądź program komputerowy kojarzył się przede wszystkim z firmą Microsoft i Billem Gatesem, tak dziś rynek podmiotów oferujących usługi informatyczno-cyfrowe jest naprawdę duży,

 

Pionierem w systemach dla smartfonów jest Android, z kolei iOS stał się poważną konkurencją dla Windows, który niestety stopniowo przegrywa w walce o telefony komórkowe. Zakres sprzętu, którego pracę regulują oprogramowania systemowe, nieustannie się poszerza. Rozwój techniki cyfrowej zaszedł tak daleko, że współcześnie stanowi ona nie tylko rozrywkę, lecz również płaszczyznę dla poprawnego, efektywnego działania wielu branż. Wraz z odkryciem tej unikalnej zalety infrastruktur informatycznych pojawiły się liczne zagrożenia. Niebezpieczeństwo ze strony ludzi, którzy dla własnego zysku usilnie starają się przejąć nad nimi kontrolę lub im zaszkodzić.

 

Specjaliści od zabezpieczeń cyfrowych nie mogli pozostać bierni na ryzyko związane z ewentualnymi próbami wykorzystania domen cyfrowych przez niepowołane do tego osoby. Jakkolwiek sztuczki hackerskie, takie jak opublikowanie wykradzionych intymnych zdjęć czy przejęcie konta na portalu Facebook, mogą wyrządzić przykrą krzywdę pojedynczym osobom, to naruszenie instytucji publicznych lub gospodarczych potencjalnie wiąże się z ogromnymi szkodami i konsekwencjami. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji wszystko wówczas zależy albo od intencji włamywacza, albo od odpowiednich procedur zabezpieczających. Ich brak lub nieodpowiednie użytkowanie to kuszący kąsek dla działających nieprzyzwoicie ekspertów od sieci komputerowych.

 

Jedną z najbardziej zagrożonych domen są finanse, w tym bankowość, rachunkowość i księgowość. Poprawnie zaprogramowane programy księgowe dla biur rachunkowych powinny charakteryzować się nie tylko silnymi zabezpieczeniami, lecz również intuicyjnym i niesprawiającym problemów czy wątpliwości interfejsem do korzystania przez ich użytkowników. Takie programy powinny spełniać swoje zadanie zarówno na obszarze finansowo-księgowym, co kadrowo-płacowym. Na rynku pojawiły się w ostatnim czasie interesujący usługodawcy, tacy jak http://dobresystemy.eu/oprogramowanie-dla-biura-rachunkowego, mający w swoich ofertach naprawdę przyjemne w obsłudze, a zarazem bezpieczne oprogramowania. Zainwestowanie w nie na pewno nie zaszkodzi, a może pozwolić uniknąć wielu przykrości.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments