Kiedy i dlaczego warto udać się do prawnika?

Kancelaria prawna to miejsce owiane wieloma „tajemnicami”, jednak w wielu sytuacjach w życiu nie powinniśmy zwlekać z wizytą u prawnika. Kiedy lepiej się z nim spotkać?

 

 

  1. W jakich dziedzinach może pomóc prawnik?
  2. Kiedy warto zdecydować się na pomoc prawnika?
  3. Po czym poznać dobrego prawnika?

 

W jakich dziedzinach może pomóc prawnik?

Dobra kancelaria adwokacka w większości przypadków będzie specjalizować się w wielu dziedzinach prawa. Wynika to z faktu, że zwykle tworzący takie miejsce adwokaci interesują się nieco innymi dziedzinami, dzięki czemu wspólnie mogą zaoferować swoje usługi większej grupie klientów. Oczywiście istnieją kancelarie specjalizujące się wyłącznie w jednym konkretnym zagadnieniu, jednak zwykle są również nastawione na bardzo specyficznego klienta.

W przypadku trafienia na kancelarię wszechstronną możemy poprosić o pomoc na przykład w sprawach z zakresu prawa cywilnego, karnego, prawa pracy czy przepisów dla spółek i przedsiębiorstw.

 

Kiedy warto zdecydować się na pomoc prawnika?

Wbrew pozorom istnieje bardzo wiele powodów i sytuacji w których warto poprosić o pomoc prawnika: gdy mamy problem z pracodawcą, gdy ktoś nie wywiązał się z zawartej z nami umowy sprzedaży lub zakupu czy gdy zrobiliśmy dla kogoś dodatkowe zadanie, a ta osoba nie chce nam za nie zapłacić. Kancelaria adwokacka Gliwice oferuje również wsparcie w przygotowywaniu dokumentów firmowych, na przykład gdy chcemy przystąpić do przetargu, a także pomoże rozwiązać problemy związane z prawem rodzinnym, jak rozwód, kwestię opieki nad dziećmi czy alimenty. Jeżeli stajemy przed problemem natury prawnej którego sami nie umiemy rozwiązać, nie powinniśmy zwlekać z konsultacją u prawnika – często kosztuje nas ona dużo mniej, niż ewentualne błędy popełnione przy samodzielnych próbach interpretacji przepisów.

 

Po czym poznać dobrego prawnika?

Dobrego prawnika cechuje przede wszystkim umiejętność słuchania. Jeżeli ktoś nas nie słucha, nie będzie w stanie nam skutecznie pomóc. Profesjonalistę poznamy również po tym, czy i jakie pytania nam zadaje, a także po tym jak z nami rozmawia: jeżeli adwokat wyjaśnia nam, dlaczego należy zrobić coś tak a nie inaczej, jest większa szansa że będzie w stanie rozwiązać problem z jakim do niego przyszliśmy. Ostatecznie prawnik powinien również powstrzymać się od personalnych komentarzy, nawet jeżeli sam postąpiłby inaczej niż my. Jeżeli czujemy, że ktoś nie jest do końca po naszej stronie, możemy mieć problem aby praca takiej osoby przyniosła oczekiwane przez nas skutki.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments