Dlaczego warto kupić program kadrowo-płacowy? 5 zalet dobrego systemu kadrowo płacowego

Każdy właściciel firmy szuka rozwiązań, które pomogą mu rozwinąć firmę, wyeliminować niepotrzebne koszty i zoptymalizować pracę swoich pracowników. Jeśli sprawami kadrowo-płacowymi zajmuje się zatrudniona w przedsiębiorstwie osoba, a nie zewnętrzna firma, powinno się zapewnić jej optymalne narzędzie pracy, jakim jest dobry program kadrowo-płacowy. Jakie są zalety takiego systemu? Jakie korzyści przyniesie jego zakup?

 

Program kadrowo-płacowy a oszczędności w firmie

W prowadzeniu przedsiębiorstwa niemal wszystko w końcu sprowadza się do pieniędzy. Zakup dobrego programu kadrowo-płacowego to inwestycja, która bardzo szybko się zwraca. Co więcej, obecne systemy są tanie i wydajne, a praca z nimi naprawdę przyjemna. Jak to możliwe? Program Aga – kadry i płace zintegrowany jest z innymi systemami, na jakich pracuje dział kadr. Program Płatnik, poprzez który przesyłane są dokumenty do ZUS-u, bez trudu pobiera potrzebne dane do wygenerowania odpowiednich plików.

Również wystawianie i wysyłanie formularzy ZUS i PIT-ów jest znacznie łatwiejsze, gdy pracuje się na kompatybilnym systemie ds. kadr i płac. Rozliczanie czasu pracy i urlopów, naliczanie pensji, także w systemie premiowym, zajmuje znacznie mniej czasu, gdy program analizuje wszystkie dane, które wcześniej zostały wprowadzone do programu.

 

Prosta obsługa programu kadrowo-płacowego – oszczędność czasu bez konieczności dodatkowych szkoleń

Nie bez znaczenia jest również intuicyjna obsługa programu. Przejrzysty interfejs nie tylko nie wymaga dodatkowych szkoleń, ale też umożliwia korzystanie z systemu w dowolnym momencie. Czasami istnieje potrzeba przeanalizowania niektórych danych, ale pracownicy kadry już dawno skończyli pracę – można wówczas samodzielnie wyciągnąć odpowiednie informacje, które program udostępnia w formie raportów.

 

Ochrona danych osobowych i aktualizacja zmian w przepisach

Obsługa programu kadrowo-płacowego wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych. Każdy pracodawca ma obowiązek chronić dane, jakie powierzają mu pracownicy. Dlatego wybierając program do kadr i płac, należy się upewnić, że jest on odpowiednio zabezpieczony przed wirusami i włamaniami.

Niezbędna jest też bieżąca aktualizacja zmian w przepisach Kodeksu Pracy i innych. Dobry program do kadr i płac będzie sam je pobierał aktualizacje, dzięki czemu wystawiane dokumenty pozostaną poprawne.

Korzystanie z dobrego programu niesie same korzyści: oszczędność czasu i pieniędzy, nieograniczony dostęp do danych i raportów, mniej dokumentów w formie papierowej oraz ochronę danych. Korzystając z wysokiej jakości programów, rozwój firmy zostaje przyspieszony, do czego dąży każdy przedsiębiorca.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments