Kurs spawacza

Spawanie metodą MMA, MAG, TIG, GAS to dziś coraz częściej poszukiwana umiejętność. Prawdziwy fachowiec musi jednak posiadać nie tylko praktyczne umiejętności, ale też wiedzę teoretyczną niezbędną by dobrze wykonywać swój zawód. Bardzo dobrym miejscem do nabycia takich umiejętności jest kurs spawacza zakończony wydaniem certyfikatu oraz książeczki sygnowanej przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach. Umiejętności zdobyte podczas takiego kursu z pewnością przydadzą się w pracy i zostaną docenione przez pracodawcę, a jednocześnie zwiększą szanse na rynku pracy i poprawę swojej sytuacji.

 

Kurs spawacza śląsk

Kursy i szkolenia dla spawaczy organizowane na śląsku obejmują zagadnienia zarówno czysto teoretyczne, jak i praktyczne. Program szkolenia zaplanowany jest w ten sposób, aby zapoznać uczestników z materiałami do spawania, urządzeniami spawalniczymi, przygotowywaniem złączy do spawania oraz wiadomościami z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy spawacza.

Czas trwania kursu uzależniony jest od poziomu zdobywanych uprawień, jednak zazwyczaj trwa do kilku tygodni.

Szkolenie powinno zostać zakończone egzaminem oraz wydaniem świadectwa egzaminu kwalifikacji spawacza, jest to potwierdzenie zdobytych umiejętności. Każdy spawacz musi też posiadać książeczkę wydaną przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach, to właśnie w tym dokumencie dokonuje się wpisów potwierdzających zdobycie kolejnych kwalifikacji.

 

Wymagania dla uczestników

Osoby pragnące uczestniczyć w kursie specjalistycznym a także chcące zdobyć uprawnienia spawacza muszą posiadać następujące cechy:

– mieć skończone 18 lat,

– legitymować się wykształceniem przynajmniej podstawowe,

– posiadać zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania pracy spawacza.

 

Egzamin

Część egzaminacyjna co do zasady odbywa się w ciągu jednego dnia. W jej skład wchodzi część teoretyczna w formie testowej, mająca na celu sprawdzenie wiedzy teoretycznej spawacza z zakresu uprawnień, oraz część praktyczna, podczas której, absolwent kursu wykonuje złącze egzaminacyjne metodą, której uczył się na szkoleniu, wszystko zgodnie z Wytycznymi Instytutu Spawalnictwa.

Artykuł zewnętrzny

Przeczytaj również jakie kursy warto zrobić i sprawdź kursy, po których jest praca?

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments