Czego potrzebujesz, by zacząć opiekować się osobami starszymi za granicą

Na rynku polskim i zagranicznym znaleźć można wiele ciekawych ofert pracy w charakterze opiekunki osoby starszej. Osoby, które decydują się na takie stanowisko muszą spełniać odpowiednie warunki, które ułatwią pracę na miejscu.

 

Język obcy to podstawa!

Umiejętność posługiwania się językiem obcym jest niezwykle ważna. Zdarza się, że podstawowy poziom będzie wystarczający, by móc jakoś się komunikować, jednak w przypadku trudniejszych przypadków, a więc osób starszych chorych na tyle, że ich wypowiedzi nie są jasno sformułowane lub wypowiadane zrozumiale, wyższy poziom znajomości języka będzie niezbędny. Pozwoli to nie tylko na łatwiejsze porozumiewanie się z podopiecznym, ale również da możliwość swobodnego zrobienia zakupów, załatwienia spraw w urzędzie zagranicznym czy też porozmawiania z sąsiadami bez ograniczeń i barier językowych.

 

Dodatkowe kwalifikacje

Atutem podczas rozpatrywania CV w carework.pl będą dodatkowe umiejętności i kwalifikacje, wymienione poza posiadanym doświadczeniem. Osoby aplikujące na stanowisko opiekuna osoby starszej za granicą będą miały większe szanse na otrzymanie pracy z wyższym wynagrodzeniem, jeśli będą posiadać kursy lub wykształcenie medyczne. Szczególnie pożądane są kierunki fizjoterapeutyczne i rehabilitacyjne, ponieważ mogą szczególnie przydać się podczas opieki nad osobą starszą.

 

Cechy charakteru

Bardzo ważne jest, by opiekun pracował na tym stanowisku nie z poczucia obowiązku, a chęci. Powinien wykazywać się empatią i zrozumieniem. Osoby starsze często są nieświadome swoich zachowań, dlatego istotna jest także odporność na stres oraz umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji. Opiekun osoby starszej za granicą musi również potrafić radzić sobie z emocjami – tęsknotą za rodziną i domem, a także trudnościami związanymi z pogorszeniem się stanu zdrowia podopiecznego. U opiekunów ceniona jest również kreatywność oraz umiejętność słuchania, co pozwala osobom starszym dobrze spędzić czas.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments