Tłumaczenia Koreański – cechy charakterystyczne

Korea Południowa obecnie znajduje się wśród krajów najbardziej rozwiniętych pod względem technologicznym. Kontakt lub chęć zaistnienia na tym rynku niesie potrzebę solidnych i rzetelnych tłumaczeń. Niestety język koreański nie należy do najłatwiejszych i stosunkowo mało osób spoza tego środowiska się go uczy. Z pomocą przychodzą biura tłumaczeń, które wśród swoich tłumaczy posiadają również tych specjalizujących się w języku koreańskim.

 

Czym charakteryzuje się język koreański?

Język koreański posiada kilka dialektów. Jego system zapisu znacząco różni się od standardowego. Alfabet hangul zapisuje się od lewej do prawej. Co ciekawe nie występuje w nim interpunkcja, co może sprawiać wiele trudności w odczytywaniu i właściwej interpretacji. Ponadto kolejną jego charakterystyczną cechą jest duża ilość form grzecznościowych. Są one uzależnione od relacji rozmówców, wieku oraz statusu w społeczeństwie. Jak głosi legenda język hangul został stworzony na potrzeby prostej i niewykształconej ludności Korei. W 1443 roku król Sejong postanowił uprościć system znaków po to, aby każdy mógł się nim posługiwać. Jego gramatyka jest bliska japońskiej, przez co nauka japońskiego przychodzi im bardzo łatwo. Język koreański jest jednak nieporównywalnie łatwiejszy od języka chińskiego. Pomimo, że dla osoby nie znającej języków znaki wydają się bardzo podobne, w rzeczywistości tak nie jest. Pomiędzy zdaniami występują przerwy tak jak w alfabecie łacińskim. Dodatkowo wiele trudności sprawia systemem zapisywania słów od góry do dołu i od prawej do lewej. Skutecznie uniemożliwia on instynktowne odczytywanie zdań.

Obecnie na świecie językiem koreańskim posługuje się ponad 77 milionów ludzi. Jest on używany zarówno w Korei Południowej, Korei Północnej, ale także wśród społeczności koreańskiej w USA, Kanadzie, i Brazylii. W około 50% wywodzi się z języka koreańskiego. Reszta to słowa nabyte z języka chińskiego. Język koreański jest jednym z języków, których nauki podejmuje się bardzo niewiele osób. Dość trudna gramatyka i diametralnie inny alfabet skutecznie zniechęca potencjalnych fanów języka koreańskiego. Na szczęście biuro tłumaczeń Lingua Lab, oferuje pomoc tłumacza koreańskiego, który bez problemu wykona usługę tłumaczenia koreański. Od teraz nie trzeba martwić się o rzetelne i tanie tłumaczenia z i na język koreański.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gosia
Gosia
4 lat temu

Bardzo ciekawy artykuł.Proszę o więcej.