Odzież odblaskowa a efektywność pracy

Odzież odblaskowa stała się w ostatnich latach często widzianym elementem codziennego życia. W pierwszej kolejności kojarzy się z pracownikami budowlanymi.

 

Noszą ją jednak także rowerzyści, osoby uprawiające sport na świeżym powietrzu, a nawet dzieci na wycieczkach. Robocza odzież odblaskowa służy poprawie widoczności, nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych czy po zapadnięciu zmroku. Jej użytkownika kierowca jest w stanie zauważyć już ze 150 metrów.

 

Jak wybrać odzież odblaskową?

Ubranie robocze z fluorescencyjnymi akcentami będzie regularnie używane, prane i narażone na działanie różnych czynników atmosferycznych. Nie opłaca się zatem szukać byle jakiej odzieży, lepiej zainwestować w profesjonalny produkt. W środowisku pracy jest to szczególnie istotne, zwłaszcza dla osób wykonujących swoje obowiązki w pobliżu intensywnie użytkowanej drogi publicznej. Robocza odzież odblaskowa powinna spełniać obowiązujące normy. Dobrze jeżeli odbijające światło naszywki znajdują się w strategicznych miejscach, a zatem na rękawach, przy pasie i kostkach. Zaprojektowany w ten sposób strój roboczy zapewni dobrą widoczność, bez względu na aktualnie wykonywane obowiązki czy przyjmowaną postawę. W poszukiwaniu w pełni profesjonalnej odblaskowej odzieży, warto skonsultować się z doświadczoną firmą. Przedstawiciel Ferpol pomoże dopasować ubrania do potrzeb pracowników, ze szczególnym uwzględnieniem warunków wykonywania obowiązków służbowych. Istotne jest nie tylko rozmieszczenie odblasków, ale także ich wielkość, kolor czy jaskrawość. Oferta odzieży odblaskowej znajduje się na stronie https://www.ferpol.pl/odziez-odblaskowa-7458125

 

Znaczenie odzieży odblaskowej w pracy

Pracodawcy są zobligowani do zapewnienia bezpieczeństwa swoim podwładnym. Robocza odzież odblaskowa wpisuje się w ten obowiązek i chroni pracowników zatrudnionych na placu budowy czy remontu drogi. Można jednak spojrzeć na ten element wyposażenia także w inny sposób. Nie od dziś wiadomo, że w stresujących warunkach praca wykonywana jest mniej efektywnie. A na pewno wolniej. Chcąc poprawić te parametry działania swojej firmy, warto zapewnić członkom zespołu komfort psychiczny. Poczucie bezpieczeństwa to jego filar. Pracownicy czują się docenieni i mogą się skupić na swoich codziennych zadaniach. Tym bardziej opłaca się wyposażyć ich w wysokiej jakości roboczą odzież odblaskową. Nie kosztuje ona współcześnie wiele, a składając większe zamówienie, zawsze można zapytać o rabat. Najlepiej współpracować od razu ze sprzedawcą posiadającym szeroki asortyment, dzięki czemu pracownika uda się wyposażyć dosłownie od stóp do głów.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments