Czy warto skorzystać z pomocy adwokata?

Wizyta u adwokata kojarzy nam się zwykle z dużym kosztem, a także problemami, których nie umiemy sami rozwiązać. W rzeczywistości nie każda sprawa pochłania duże pieniądze, ani wymaga naszego czynnego udziału. Dlatego zawsze, gdy mamy przed sobą jakiś problem związany kwestiami prawnymi, dobrze jest poradzić się profesjonalisty, a także skorzystać z jego pomocy przy prowadzeniu działań mających na celu wyklarować sytuację. Czemu w niektórych sytuacjach warto iść do adwokata?

 

1. Jakie dziedziny prawa wchodzą w kompetencje adwokata?

2. Co ze sobą zabrać na pierwsze spotkanie?

3. Czy warto zadbać o obsługę prawną, jeżeli prowadzimy firmę?

 

Jakie dziedziny prawa wchodzą w kompetencje adwokata?

To w dużej mierze zależy od tego, w czym specjalizuje się dana kancelaria, dlatego warto wcześniej zapoznać się z ofertą miejsca, z którym zdecydowaliśmy się skontaktować. Do adwokata możemy wybrać się w kwestii sprawy rozwodowej, prawa karnego, spadkowego, a także w celach związanych z nieruchomościami. Niezależnie od problemu, z jakim przychodzimy, dobry adwokat zawsze zbierze od nas profesjonalny wywiad, zapozna się z naszą sytuacją, a potem wstępnie wyjaśni, jakie mamy możliwości i co jesteśmy w stanie „ugrać” przy okazji wymiany pism czy rozprawy w sądzie.

 

Co ze sobą zabrać na pierwsze spotkanie?

Pierwsza konsultacja prawna ma na celu rozeznanie się w sytuacji i zapoznanie z przedstawianymi przez nas materiałami. Adwokat Michał Kaliszewski wysłucha nas uważnie, a po pierwszym objaśnieniu problemu zaproponuje jeden lub więcej sposobów, w jaki można problem rozwiązać. Z tego względu przy okazji pierwszego spotkania powinniśmy zabrać ze sobą wszelkie materiały, które uważamy za istotne w sprawie. Dobrze jest także wcześniej przygotować sobie plan – na kartce lub w głowie – dotyczący tego, co chcemy powiedzieć. Dzięki temu nie zapomnimy żadnych istotnych szczegółów, a adwokat będzie w stanie trafniej i skuteczniej ocenić naszą sytuację.

 

Czy warto zadbać o obsługę prawną, jeżeli prowadzimy firmę?

Nawiązanie współpracy z kancelarią adwokacką w przypadku, gdy prowadzimy własne przedsiębiorstwo to więcej niż dobry pomysł. Z jednej strony „abonament” będzie generował nam koszt co miesiąc, jednak z drugiej w sytuacji, gdy prawnik okaże się potrzebny, może oszczędzić nam bardzo dużego jednorazowego wydatku. W dobie ciągle zmieniających się przepisów, szczególnie w zakresie prawa podatkowego, jest to więcej niż dobra ochrona naszej firmy przed ewentualną wpadką i problemami ze strony różnych urzędów.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments