Platforma CRM a marketing – sprawdź, co warto wiedzieć!

Marketing jest jednym z głównych filarów skutecznej sprzedaży. Wiodące systemy CRM są wyposażone w narzędzia, umożliwiające prowadzenie kampanii marketingowych. Na czym polegają zalety tych narzędzi?

 

Wymierne korzyści

Firmy, które za pomocą CRM tworzą i prowadzą kampanie marketingowe, zyskują wymierne korzyści finansowe. Przykładowo: Platforma Salesforce, oferowana w Polsce przez Craftware, pozwala na prawie o połowę szybsze tworzenie takich kampanii. Zwrot z inwestycji jest wyższy średnio o 23%, a konwersja o 30%. Kolejna korzyść to o 27% więcej pozyskanych leadów. Jakie rozwiązania decydują o tak wysokiej skuteczności?

 

Sprzedaż i marketing w jednym miejscu

Najlepsze platformy CRM już od dawna nie są narzędziami służącymi tylko do sprzedaży i utrzymywania relacji z klientami. Aby skutecznie sprzedawać, działania reklamowe i sprzedażowe muszą być zintegrowane. Nowoczesne systemy CRM dają taką możliwość: poprzez wgląd w procesy sprzedażowe i reklamowe oraz dane – zebrane na jednej platformie. Dostęp jest możliwy z dowolnego urządzenia i miejsca na świecie.

 

Raportowanie w czasie rzeczywistym

Obecnie kampanie marketingowe prowadzone są na wielu platformach jednocześnie. Aby nie marnować budżetu reklamowego, należy stale je monitorować. Wiodące systemy CRM umożliwiają śledzenie i raportowanie skuteczności poszczególnych elementów kampanii w czasie rzeczywistym. Pozwala to dynamicznie przenosić budżet i inwestować w bardziej skuteczne obszary komunikacji, rezygnując z działań, które nie przynoszą efektów.

 

B2B i B2C

Nawet małe przedsiębiorstwa oferują swoje produkty czy usługi jednocześnie klientom biznesowym i indywidualnym. W obu przypadkach procesy sprzedażowe przebiegają zupełnie inaczej, podobnie jak kampanie reklamowe. Dlatego działania marketingowe B2B i B2C wymagają zastosowania innych narzędzi. Taką możliwość daje Platforma Salesforce, gdzie Pardot (marketing B2B) oraz Marketing Cloud (marketing B2C) to dwa oddzielne narzędzia, uwzględniające specyfikę klientów.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments