Promocja profilu na Insta nigdy nie była taka prosta

Instagram jest najczęściej odwiedzanym serwisem społecznościowym na świecie. Jedynie pod względem liczby użytkowników nieznacznie ustępuje Facebookowi. Dla statystycznego Kowalskiego może to niewiele znaczyć, ale dla osób prowadzących firmy, akcje społeczne lub po prostu pragnących zaistnieć w sieci, to bardzo ważna informacja. Oznacza bowiem, że dobrze wypromowany profil na Instagramie to miliony potencjalnych followersów i ogromne, międzykontynentalne zasięgi oddziaływania.

 

Po co mi ta cała sława?

Tylko tak właściwie… po co komuś miliony followersów, zwłaszcza że ich zdobycie wiąże się zawsze z ogromnym nakładem pracy i mnóstwem poświęconego czasu? Czy popularność w serwisie społecznościowym jest warta tego całego zachodu? Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. A dokładniej o zyski, jakie można zdobyć dla swojej firmy, działalności lub samego siebie dzięki efektywnej promocji w social mediach i prowadzeniu rozpoznawalnego profilu na Instagramie. Im więcej Instagram followers, tym większy rynek zbytu naszego produktu albo usługi, a także większy argument w rozmowach z potencjalnymi reklamodawcami. Posiadanie popularnego konta na Insta to ogromne możliwości marketingowe, które dla wielu osób mogą się stać nie tylko dodatkowym, ale wręcz podstawowym źródłem zarobków. I to całkiem sporych jak na polskie realia.

 

Popularność w social mediach

XXI wiek przyniósł wielkie zmiany w tym, jak współcześnie mierzona i postrzegana jest popularność. Klasyczne autorytety są wypierane przez te, które łatwo znaleźć w wirtualnym, medialnym świecie. To aktorzy, piosenkarki, celebryci, sportowcy, fashionistki, trenerki fitnessu i cała gama innych osób, które wypromowały się dzięki swoim umiejętnościom oraz… zasięgom internetowym. Dzisiaj popularność oceniania jest chociażby na podstawie liczby subskrybentów, obserwatorów czy zdobytych lajków pod postem. Dlatego social media, w tym właśnie Instagram, pełnią tak ważną rolę w procesach marketingowych, których celem jest nic innego jak skuteczna promocja osoby, firmy, produktu, wydarzenia, inicjatywy itp. O wiele łatwiej wypromować się w świecie wirtualnym, do którego dostęp ma praktycznie każdy. Szybciej i prościej można dotrzeć do kolejnych fanów, zyskać nowe grupy docelowe i rozszerzyć swoją działalność.

 

Tajniki statystyk na Insta

Nie będzie tajemnicą stwierdzenie, że ogromne znaczenie mają dla każdego profilu obserwujący Instagram – to oni decydują o tym, jak dane konto jest postrzegane: czy można je uznać za ważne i popularne, czy jest ewentualnym partnerem do marketingowych rozmów, jaki ma wpływ na swoich fanów (odbiorców), czy nadaje się do prowadzenia kampanii reklamowych albo sponsorowanych. Kilka liczb podawanych przy każdym profilu na Instagramie decyduje o tym, jak jest on odbierany z zewnątrz, dlatego dla właścicieli takich kont statystyki mają ogromne, kluczowe znaczenie. I robią wszystko, aby utrzymywać je na jak najwyższym poziomie, a do tego codziennie starać się o napływ nowych instagram followers.

 

Jak zabiegać o followersów?

Statystyki statystykami, ale aby uzyskać jak najlepszy wynik, trzeba niemało pracy. Sposobów na pozyskiwanie insta followers jest kilka, które można dobrać do własnych możliwości, poświęcanego czasu czy zasobów finansowych. Najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane to:

– polecanie profilu wśród znajomych z serwisów społecznościowych,

– promowanie się na innych kontach i profilach o podobnej tematyce,

– artykuły sponsorowane na blogach, forach i stronach branżowych,

– wysoka aktywność, angażowanie się w dyskusję z obserwującymi, odpowiadanie na komentarze,

– organizowanie wirtualnych eventów, w tym konkursów,

– kupowanie followersów na Insta,

– współpraca z innymi instagramerami i influencerami (zwykle odpłatna).

Najefektywniejszym rozwiązaniem jest najczęściej sięgnięcie po większość, jeśli nie wszystkie z powyższych metod. Gwarantuje to szybkie zdobycie fanów, jednak nie zawsze z gwarancją ich utrzymania przy profilu. Zdecydowanie najbardziej błyskawiczną opcją, bo realizowaną nawet w kilka godzin, jest przedostatnia. Dlatego jeśli zależy Ci na czasie, po prostu kup followersów na Instagramie w profesjonalnej firmie, która się zajmuje taką działalnością.

 

Kupowanie Insta followers

Ale zaraz, chwila, jakie „kup”? Oczywiście nie chodzi o żaden handel ludźmi, a jedynie o usługę kojarzenia użytkowników na Insta z konkretnymi promowanymi profilami. Firmy takie jak TopInsta.pl korzystają z ogromnej, wielotysięcznej bazy userów, którym przedstawiają propozycję obserwowania nowych profili z jakiejś tematycznej puli. W rezultacie klient korzystający z takiej usługi dostaje aktywnego, zainteresowanego danym profilem obserwującego, a użytkownik ma kolejny ciekawy profil do śledzenia. Cały proces odbywa się za zgodą i wiedzą użytkowników a nie za pomocą podejrzanych metod pozyskiwania kliknięć. Dzięki temu jest większa pewność granicząca wręcz z gwarancją, że followersi nie znikną ze statystyk kilka dni po wykonaniu usługi. A ponieważ ich konta są realne, a nie stworzone przez sztuczne oprogramowanie, nie zostaną skasowane przez administrację serwisu. Koszt zakupu instagram followers dla swojego profilu jest różny i zależy od liczby pozyskiwanych fanów. Im większy pakiet obserwujących na insta, tym mniejsza cena jednostkowa za jedno kliknięcie.

 

Działanie i skuteczność

Metody działania TopInsta czerpane są z kilkuletniego doświadczenia na rynku. Dlatego klienci mają pewność wysokiej skuteczności zamówionej usługi, ale i bezpieczeństwa swojego profilu. Nikt nie dostaje informacji o tym, że skorzystali z opcji kup followersów na Instagramie, ani o tym, którzy obserwujący instagram pochodzą z prowadzonej w ten sposób kampanii. Nie muszą również podawać żadnych danych dostępowych do konta. Do pełnej realizacji usługi wystarczy sam link do profilu oraz wybranie odpowiedniego pakietu. Specjaliści od pozyskiwania followersów zajmą się resztą, w tym nie tylko zdobywaniem nowych obserwujących, ale też audytem profilu i pomocą w doborze jak najlepszych hasztagów.

 

Przewidywane efekty 

Czas trwania kampanii promocyjnej kont na IG przeprowadzanej przez TopInsta.pl to 30 dni. W tym czasie pozyskiwanych jest od 1000 do nawet 5000 aktywnych i realnych kont, a klient otrzymuje pełny raport z działań. Przewidywane efekty takiej kampanii to między innymi:

– znaczne zwiększenie liczby followersów,

– większa popularność profilu,

– zbudowanie stałej i rozpoznawalnej marki w serwisie społecznościowym,

– lepsza pozycja w negocjacjach marketingowych z potencjalnymi reklamodawcami i sponsorami,

– stworzenie grupy aktywnych fanów, dzięki którym profil będzie tętnił życiem,

– ułatwienie na start dla nowych i świeżych profili.

Jakie są opinie o TopInsta? Bardzo dobre! I to również zachęca do spróbowania.

Oczywiście są też inne korzyści związane z naturalnym przyrostem potencjalnych klientów czy zwiększeniem zysków sprzedażowych. Dotyczą one najczęściej profili prowadzonych przez marki lub firmy, które nastawione są już od samego początku nie tylko na komunikację z followersami, ale przede wszystkim promocję swoich usług i produktów w mediach społecznościowych.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email