Czy połączenie spółek iCEA, Enterso, Niezwiązani i Grupa M40 wpłynie na rozwój branży SEO? Jaki wkład w fuzję miała Kancelaria Prawna RPMS Staniszewski & Wspólnicy?

Oficjalnie 1 września 2020 roku nastąpiła fuzja spółek iCEA, Enterso, Niezwiązani i Grupa M40 w ramach Grupy iCEA. Sprawy formalno-prawne oraz opieka nad procesem fuzji zostały powierzone w ręce Kancelarii Prawnej RPMS Staniszewski & Wspólnicy.

Plany fuzji pojawiły się już pod koniec 2019 roku, gdy spółka iCEA postanowiła rozbudować swoją grupę i ulepszyć zakres świadczonych przez siebie usług. Głównym celem spółki iCEA było podniesienie jakości wykonywanych usług oraz zwiększenia konkurencyjności na rynku SEO. Już od 2017 roku spółka iCEA prowadziła skuteczna strategię akwizycyjną, dzięki której przejmowała kolejne spółki z branży SEO/SEM. W 2017 roku była to spółka Enterso, a w 2018 roku Niezwiązani oraz Grupa M40. Obecnie Grupa iCEA to największa agencja SEO360 w Polsce, której nowoczesne, pionierskie usługi oraz rozbudowany dział wykonawczy, a także programy partnerskie, jak choćby obsługa prawna oferowana przez Kancelarię Prawną RPMS Staniszewski & Wspólnicy, stanowią nową jakość na rynku usług marketingu internetowego.

 

Przeprowadzenie fuzji ze strony Kancelarii Prawnej RPMS Staniszewski & Wspólnicy wymagało pewnego przygotowania. Dzięki temu, że spółka iCEA konsultowała z pracownikami kancelarii każdy krok, po czym działała zgodnie z opracowanymi zaleceniami stosunkowo łatwo udało się przeprowadzić cały proces łączeniowy. Jedyną komplikacją, która utrudniła w pewnym stopniu dokonanie fuzji było wystąpienie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. W zawiązku z tym data fuzji została przesunięta, z pierwszej połowy 2020 roku na drugą połowę 2020 roku. Połączenie spółek zostało podzielone na trzy etapy: menadżerski, właścicielski oraz rejestrowy. Menadżerski polegał na przeanalizowaniu struktury wszystkich spółek, rynku, oferowanych usług, portfolio klientów oraz sytuacji prawno-majątkowej spółek w celu przygotowania planu połączenia. W drugiej fazie sporządzono uchwały o połączeniu spółek, natomiast w fazie rejestrowej spółki zostały zgłoszone do sądów rejestrowych.

 

– W praktyce cały proces przebiegał w sposób pożądanie przewidywalny, a to dzięki dobrym, partnerskim relacjom naszej Kancelarii oraz zarządu największej z łączących się spółek, czyli iCEI. Nasz zespół przygotował scenariusz fuzji i pilnował realizacji każdego z kolejnych etapów, od zintegrowania struktur wszystkich spółek, po ujednolicenie modelu biznesowego. Niezależnie zadbaliśmy o prawną transparentność i dopełniliśmy wszystkich wymogów, by 1 września 2020 fuzja mogła oficjalnie wejść w życie. Było to dla nas ciekawe przedsięwzięcie ze względu na możliwość realnego oddziaływania na branżę pozycjonerską, ale nie było w nim nic przełomowego – od lat wspieramy agencje SEO/SEM, firmy z branży IT czy największe firmy z sektora e-commerce, więc podobne realizacje to dla nas miła codzienność – Marcin Staniszewski, Radca Prawny, Kancelaria RPMS Staniszewski & Wspólnicy.

 

Kancelaria RPMS Staniszewski & Wspólnicy specjalizuje się w świadczeniu usług prawnych firmom z branży IT oraz przedsiębiorstwom z sektora e-commerce, dla których opracowana została innowacyjna usługa Ochrona marki 365 łącząca monitoring sieci ze wsparciem prawnym. Usługi poznańskiej kancelarii mieszczą się w zakresie prawa nowych technologii, prawa własności intelektualnej oraz technologii finansowych.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments