Wymiar urlopu wypoczynkowego

Urlop wypoczynkowy przysługuje w następującym wymiarze:

  • 20 dni jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat,
  • 26 dni jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat.

Do okresów zatrudnienia, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się okresy zatrudnienia u poprzednich pracodawców bez względu na przerwy w zatrudnieniu.

Okres nauki a wymiar urlopu:

  • zasadniczej lub równorzędnej szkoły zawodowej – przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata,
  • średniej szkoły zawodowej – przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej niż 5 lat,
  • średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych – 5 lat,
  • średniej szkoły ogólnokształcącej – 4 lata,
  • szkoły policealnej – 6 lat,
  • szkoły wyższej – 8 lat. (w tym licencjat)

Za studia wyższe uważa się, zgodnie z przepisem art. 2 ust. 1 pkt. 5 ustawy o szkolnictwie wyższym,  studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, prowadzone przez uczelnię uprawnioną do ich prowadzenia.

Okresy nauki o których mowa powyżej nie podlegają sumowaniu. Czyli nie można sumować na przykład 4 lat  z tytułu ukończenia średniej szkoły ogólnokształcącej i 6 lat z tytułu ukończenia szkoły policealnej.

Bierze się zawsze pod uwagę wyłącznie liczbę lat która odpowiada najwyższemu osiągniętemu poziomowi wykształcenia, a więc tylko jeden okres nauki, ten najdłuższy przewidziany w art. 155 § 1 Kodeksu pracy.

Ukończenie dwóch szkół  (czy kierunków) na tym samym poziomie kształcenia nie powoduje zwiększenia stażu urlopowego. Przykładowo: absolwentowi dwóch kierunków szkoły wyższej czy nawet dwóch różnych uczelni wyższych będzie przysługiwać 8 lat z tytułu ukończenia szkoły wyższej.

 

Jeżeli pracownik pobierał naukę w czasie zatrudnienia, do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się okres zatrudnienia – w którym była pobierana nauka, albo okres nauki, zależnie od tego co jest dla pracownika korzystniejsze.

 

Przykład

Pracodawca zatrudnił od 1 maja 2013 r. pracownika, który przedstawił następujące dokumenty:

– dyplom ukończenia szkoły wyższej (studia trwały od 1 października 2004 do 30 czerwca 2009 r.

– świadectwo pracy za okres od 1 lipca 2008 r. do 30.11 2012 r.

Ukończenie w 2009 r. szkoły wyższej pozwala na uwzględnienie w stażu urlopowym 8 lat, przy jednoczesnym wyłączeniu biegnącego równolegle zatrudnienia (czyli okresu od podjęcia pracy do ukończenia studiów). Pozostały okres pracy, potwierdzony świadectwem należy zaliczyć do stażu urlopowego ( od 1 lipca 2009 r.)   Podejmując zatrudnienie u aktualnego pracodawcy tj. od dnia 01 maja 2013 r. pracownik posiadał 10 staż urlopowy uprawniający do 26 dni urlopu wypoczynkowego.

 

WAŻNE!
Do stażu pracy wlicza się wyłącznie ten okres nauki, którego efektem jest ukończenie konkretnej szkoły.

Okresu nauki rozpoczętej, ale nieukończonej, nie uwzględnia się w stażu pracy, od którego zależy wymiar urlopu. I tak, podjęcie, ale nieukończenie studiów wyższych, nie wpłynie na podniesienie wymiaru urlopu. Pracownik zatem dla celów urlopowych powinien wylegitymować się świadectwem ukończenia szkoły.

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
186 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
28 dni temu

Dzień dobry. Mam taki problem, że prace zaczęłam pod koniec 2014 roku. W październiku 2015 poszłam na studia zaoczne. Skończyły się one w lipcu 2018 roku jednak z powodów osobistych nie podeszłam do obrony pracy licencjackiej. Pracę obroniłam w lipcu tego roku. Złożyłam w kadrach dyplom. nieprzerwanie od listopada 2014 roku do dnia dzisiejszego pracuje na umowę o pracę. Moje pytanie jest takie czy czas pracy między skreśleniem z listy studentów a obroną powinien byc w liczony do lat urlopowych. U mnie w kadrach cofają się podobno o 5 lat i że to się podobno nie wlicza. To tak jakbym… Czytaj więcej »

Sebastian
Sebastian
2 miesięcy temu

08.02.2016 podjąłem prace na pełen etat, pracuje po dziś dzień. Po roku pracy wybrałem się na studia (08.2017). Właśnie zakończyłem naukę i uzyskałem dyplom licencjata. Jeśli dobrze rozumiem za szkołę przysługuje mi 8 lat pracy + powiedzmy 1,5 roku pracy na etacie w czasie kiedy nie pobierałem nauki. Reasumując jeszcze pół roku i mogę się cieszyć z 26 dni urlopu ? Dziękuję za każdą odp. Pozdrawiam 🙂

Sebastian
Sebastian
w odpowiedzi do  Jowita
2 miesięcy temu

No dobrze, chodzi mi tylko o to czy okres 1,5 roku od kiedy skończyłem technikum i poszedłem na studia, wówczas tylko pracowałem doliczy mi się do 8 lat pracy z racji ukończenia szkoły. Jeśli dobrze rozumiem to pracuję obecnie 4,5 roku, szkoła daje mi 8 lat pracy, i wybieram co korzystniejsze ? czyli szkołe

Przemysław
Przemysław
2 miesięcy temu

Mam pytanie bo tu jest ze średnia szkoła ogólnokształcąca daje 4 lata stażu, a ja miałem tylko 3 lata liceum. To należy mi się 3 lata czy 4?

Justyna
Justyna
3 miesięcy temu

Witam mam pytanie jestem zatrudniona w firmie 9 lat od 2011 roku + 3 lata zawodówki moja kadrowa stwierdziła ze mam 20 dni urlopu bo za późno doniosłam świadectwo ze szkoły czy ma rację ?czy mogę się ubiegać o zwrot urlopu za dwa lata który mi się należy?

Paula
Paula
5 miesięcy temu

Witam mam ukończoną ZSZ z praktykami w zakladzie pracy w 2006r. Z tytułem Czeladnika i Świadectwem pracy.Nastepnie w tym samym roku rozpoczecie nauki w Technikum Uzupełniające dla dorosłych w trybie zaocznym ktore ukończone zostało w 2009 z tytułem Technika. Pytanie brzmi jaki okres stażu zalicza sie do urlopu wypoczynkowego? Bardzo proszę o w miarę mozliwosci szybķą odp. Dziękuje.

Paula
Paula
w odpowiedzi do  Jowita
5 miesięcy temu

Dziękuję bardzo. Jeszcze prosiłbym o informację odnośnie zatrudnienia na 1/2 etatu czy czas zatrudnienia liczy się w całości do stażu pracy czy liczy się tylko połowa okresu zatrudnienia?

Paula
Paula
w odpowiedzi do  Jowita
5 miesięcy temu

Dziękuje bardzo za pomoc.

Paula
Paula
w odpowiedzi do  Jowita
5 miesięcy temu

Witam czy jest Pani w stanie wyliczyc na podstawie okresow zatrudnienia kiedy dokladnie sie weszlo w wyzszy wymiar urlopu albo jak samemu to wyliczyc?

Paula
Paula
w odpowiedzi do  Jowita
5 miesięcy temu

Tak wiem tylko chodzi mi o konkretny dzien kiedy sie go uzyskalo a w tych kalkulatorach nie pokazuje konkretnego dnia.

Natalia
Natalia
6 miesięcy temu

Witam, skończyłam licencjat na jednej uczelni, jestem w trakcie studiów magisterskich na innej uczelni i podjęłam pracę na umowę o pracę, czy w takim razie moge liczyć 8 lat za studia licencjackie i przepracowane lata pracy? Czy do momentu ukończenia studiów magisterskich lata pracy przepadają? Czy zależy to od tego czy w przyszłości przedstawię pracodawcy dyplom ukonczenia studiów magisterskich?

Małgorzata
Małgorzata
7 miesięcy temu

Witam. Ukończyłam technikum zawodowe w latach 2009-2013, ile wynosi staż pracy?

Małgorzata
Małgorzata
w odpowiedzi do  Jowita
6 miesięcy temu

Niestety moje kadry mówią, co innego i zaliczyły mi tylko 4 lata. Na dzień 24.02.2020 r staż pracy wynosi 5 lat, 1 miesiąc, 20 dni. Wliczając 4 lata szkoły (ukończone technikum zawodowe w latach 2009-2013) wyliczają, że 26 dni urlopu przysługują mi od stycznia 2021r. Czy mają rację? Gdyby zaliczyły mi na poczet stażu 5 lat szkoły, urlop w wysokości 26 dni przysługiwałby mi w tym roku?

Claudia
Claudia
1 rok temu

Witam,
Przed rozpoczęciem nauki w szkole policealnej pracowałam na umowę o prace przez ponad 2 lata. W trakcie pobierania nauk w szkole policealnej rozpoczęłam prace na umowę. Aktualnie po zakończeniu szkoły kontynuuję pracę już 2 lata. Kadry nie uwzględniają okresu pracy przed podjęciem szkoły. Czy rzeczywiście podjęcie nauki „anulowało” okres pracy przed jej rozpoczęciem ?

Sylwia
Sylwia
1 rok temu

Witam,

W czerwcu 2012 r otrzymałam świadectwo ukonczenia szkoły policealnej. Nie zdałam jednak końcowego dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe uzyskałam we wrześniu 2015 roku (w tym czasie nie trwała już w szkole policealnej nauka ponieważ świadectwo ukończenia uzyskałam w 2012). Natomiast umowę o pracę podpisałam w maju 2015 roku. Czy czas trwania umowy do świadczenia urlopowego (26 dni) wlicza mi się od momentu rozpoczecia umowy o prace maj2015 czy od momentu uzyskania dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe? (nie w każdej szkole policealnej taki dyplom jest u mnie technik farmaceuta był). Będę bardzo wdzięczna za pomoc

Irek
Irek
1 rok temu

Mam pytanie. Skończyłem technikum zaoczne 3 letnie po zawodówce lecz nie podchodziłem do egzaminu zawodowego. Obecny mój staż pracy to 4 lata ile mi zostało do przyznania 26 dni urlopu ???

Monika
Monika
1 rok temu

Potrzebuje odpowiedzi na pytanie.
Mam ukończona szkole policealna, oraz trzy staże , 2 po pół roku i jeden na 3 miesiące. W sumie 1 rok i 3 miesiące na które mam zaświadczenia z pup. do tego pracuje na umowę 2 lata i 10 miesięcy.
Wg moich wyliczeń staz urlopowy wynosi 10 lat i miesiąc ( 6 za szkole + 1 rok i 3 miesiące za staże, i 2 i 10 miesięcy za umowę o pracę).
W kadrach nie chcą mi uznać staży do wymiaru urlopu czy to zgodne z prawem? Nadal mam naliczane 20 dni.

Monika
Monika
w odpowiedzi do  Jowita
1 rok temu

Nie wiem co mogłabym jeszcze podać. Skończyłam najpierw szkole policealna potem byłam na stażach (jednym unijnym i dwóch z urzędu pracy) na których otrzymywałam stypendium stazowe a teraz pracuje na umowe . Wszystko w różnych okresach .
Ale w kadrach twierdzą że staż nie wlicza się do wymiaru urlopu. Liczą tylko szkole i pracę na umowę.

Kamila
Kamila
2 lat temu

mam 3 lata zawodówki i 2 lata liceum dla dorosłych. Ile lat nauki mi się liczy? Dziękuję za pomoc.

Kamila
Kamila
w odpowiedzi do  Jowita
2 lat temu

Dziękuję Pani bardzo, bo księgowa szefowej jej powiedziała, że tylko 3 lata zawodówki się liczy bo 2 lata LO nie.

Kamila
Kamila
w odpowiedzi do  Jowita
2 lat temu

Dziękuje Pani bardzo, księgowa szefowej powiedziała że te 2 lata LO się nie liczy.

Grzegorz
Grzegorz
w odpowiedzi do  Jowita
7 miesięcy temu

A jesli ukonczylem szkole zawodowo 3 letnia a po kilku latach liceum uzupelnuajace dla doroslych to ile lat moge zaliczyc bo w PIP mi sumuja szkole zawodowa i liceum czyli 5 lat a korzystniej dla mnie bylo by 4 lata liceum i 3 lata z praktyk w czasie zawodowki umowa o prace jako mlodociany pracownik prosze o rade

Wojtek
Wojtek
2 lat temu

Nie mogę zrozumieć tego. Jeśli ukończyłem technikum, i w tym samym roku poszedłem na studia które trwały 5 lat ponieważ przedłużyły się o 1,5 roku, a cały czas byłem zatrudniony na umowę o pracę to przysługuje mi dalej 20 dni czy 26 dni urlopy?. Będę wdzięczny o nakierowanie.

Wojtek
Wojtek
w odpowiedzi do  Jowita
2 lat temu

Przerwy nie było, po prostu nie udało się zaliczyć 3 razy semestru.

Łukasz
Łukasz
2 lat temu

Witam mam pytanie jak skończyłem liceum zaoczne i w tym samym czasie pracowałem i aktualnie dalej pracuje w tym samym zakładzie już 8 lat to za ta szkołę zaocznom dochodzą mi jakieś lata do urlopu

Paweł
Paweł
2 lat temu

Witam, mam problem z pracodawcą ponieważ twierdzi, że mam prawo do 20 dni urlopu wypoczynkowego ponieważ w czasie trwania studiów magisterskich które ukończyłem byłem zatrudniony co wiąże się z tym, że w takim przypadku bierze się korzystniejszy wariant czyli 8 lat za studia wyższe ( mam 6 lat przepracowanych). I tu pytanie czy mogę zamiast dyplomu za studia magisterskie przedłożyć pracodawcy dyplom za licencjat ( nie był łączony ze studiami mgr ) lub świadectwo ukończenia szkoły średniej bo w obu przypadkach podczas nauki nie byłem jeszcze zatrudniony więc sumując 6 lat pracy i 4 lata za szkołę średnią lub licencjat… Czytaj więcej »

Paweł
Paweł
2 lat temu

Witam, mam nieciekawą sytuację u obecnego pracodawcy, ale od początku. Ukończyłem studia licencjackie 06.07.2014 1.04.2014- 31.08.2014 odbywałem staż z urzędu pracy 1.09-2014- 10.10.2014 od razu po zakończeniu stażu zostałem zatrudniony w tej samej firmie na umowę o prace, lecz zwolniłem się za porozumieniem stron, ponieważ przeprowadzając się do innego miasta było to konieczne. 3.11.2014- 30.09.2016 umowa o prace w firmie X 22.09.2016-obecnie umowa o prace w firmie Y W firmie X wykorzystałem 20dni urlopu, przechodząc do firmy Y jeśli dobrze obliczyłem powinienem otrzymać prawo do urlopu uzupełniającego. 6.07.2014 -8lat ukończenie licencjaltu 7.07.2014 -10.10.2014 (95dni~3miesiące) 3.11.2014- 30.09.2016 (58dni~2miesiące w 2014) 1rok… Czytaj więcej »

Justyna
Justyna
2 lat temu

Czyli np. jeśli podczas licencjata pracowałam rok na umowę o pracę, podczas magisterki tylko na umowę zlecenie i później po magisterce jeszcze rok na umowę o pracę, to już mam te 10 lat? 🙂 mogłabyś udostępnić mi jakiś artykuł/wypowiedź potwierdzającą tę teorię, żebym mogła ją przedstawić mojej upartej kadrowej?

Justyna
Justyna
2 lat temu

Witam, mam pytanie: studiowałam oddzielnie licencjat i studia mgr, a więc 3+2, podczas licencjata pracowałam na umowę o pracę, z kolei w trakcie studiów magisterskich na umowę zlecenie. Czy mogę podać jako wykształcenie (dzięki temu będę mieć 8 lat pracy) tylko 2- letnie studia magisterskie? Kadrowa z mojej firmy twierdzi, że do wymiaru urlopu liczy się albo licencjat albo całe 5 lat (nawet jeśli studia były dzielone).

Piotr
Piotr
2 lat temu

Miesiąc już najmniej istotny , chciałem tylko wiedzieć czy w 2018 będę miał prawo do pełnego urlopu , z kalkulatora stażu urlopowego wychodzi że 2 sierpnia miałbym 10 lat stażu , problem w tym że moja kadrowa twierdzi że nie liczy mi szkoły ponieważ nie wychodzi to dla mnie korzystnie czego nie rozumiem

Piotr
Piotr
2 lat temu

zatrudnienie od 23.07.2009 wykształcenie gimnazjalne przed podjęciem pracy a szkołe średnią rozpocząłem w grudiu 2012 roku i zakończyłem w 2015 w grudniu

Piotr
Piotr
2 lat temu

Witam od 2009 roku pracuje u jednego pracodawcy do dzis w roku 2012 zaczalem liceum ogolnoksztalcace, ktore ukonczylem w 2015 roku , czy w 2018 bedzie przyslugiwal mi pelen urlop 26 dni ??

Kam
Kam
2 lat temu

Witam. Bardzo proszę o pomoc w obliczeniu urlopu. 1. Liceum Ogólnokształcące 3 lata 2. Szkoła Policealna – 30.09.2008 – 13.06.2010 3. Staż z UP – 16.07.2007 – 31.12.2007 4. Staż z UP – 07.01.2008 – 20.07.2008 5. Umowa o pracę – 01.09.2008 – 28.02.2013 6. Zasiłek dla bezrobotnych z prawem do zasiłku – 05.06.2013 – 02.08.2013 7. Praca za granicą – 02.08.2013 – 07.09.2013 8. Zasiłek dla bezrobotnych z prawem do zasiłku – 13.09.2013 – 06.03.2014 9. Umowa zlecenie z odprowadzanymi składkami – 10.04.2014 – 31.10.2014 10. Umowa o pracę – 09.04.2015 – 31.08.2015 11. Urlop macierzyński – 01.09.2015 –… Czytaj więcej »

Krzysztof
Krzysztof
2 lat temu

Ukończyłem szkolę zawodową 3 letnią i technikum 3 letnie o kierunku rolniczym ile osiągam stażu pracy do urlopu wypoczynkowego .

lukasz2188
lukasz2188
3 lat temu

Zrobienie studiów mgr zajęło mi 7 lat. W tym czasie pracowałem. Czy do stażu pracy wliczają mi się tylko studia, czy również praca ponieważ studia trwały 7 lat a nie 5.

Anetag
Anetag
3 lat temu

Witam wszystkich. Zwracam sie z serdeczną prośbą do osób, które mogłyby mi pomoć, a właściwie upewnić mnie, że moja teoria jest właściwa. Mam z tym nie lada głopot. Od 1.10.2006 roku do 15.07.2011 r.(data wydania dyplomu) studiowałam zaocznie. W trakcie nauki pracowałam , więc rozumiem że nie dublujemy już tych okresów, a liczymy tylko okres studiów- czyli 8 lat. Ostatnie moje zatrudnienie jeszcze w trakcie trwania studiów było od 25.05.2011 do 25.11.2011. Czy dobrze rozumiem, że zatrudnienie liczymy od 16.07.2011? czyli dzień po wydaniu dyplomu i poźniejsze zatrudnienia już „normalnie”? Kolejne moje zatrudnienia po studiach: 16.07.2011 (?)- do 25.11.2011 01.12.2011… Czytaj więcej »

Katarzyna
Katarzyna
3 lat temu

Witam serdecznie,
Proszę o pomoc przy wyliczeniu mojego stażu pracy branego do wyliczenia długości urlopu:
– 4 letnie technikum
-03.08.2010 – 31.05.2012 -praca na pełny etat
-01.06.2012 – 02.11.2012- 1/4 etatu
-15.11.2012 – 15.05.2013 – zasiłek dla bezrobotnych
-05.02.2013 – 09.01.2015 – zaoczna szkoła policealna
-03.03.2014 – pracuje do dziś, pełny etat
Czy w tym roku przysługuje mi już 26 dni urlopu czy jeszcze 20?

Kasia
Kasia
3 lat temu

Witam 🙂
Kadry w moim zakładzie pracy nie chcą mi naliczyc urlopu w wymiarze 26 dni.
Przed rozpoczęciem studiów pracowałam na umowę o pracę ponad 3 lata i po ukończeniu studiów niecały rok. Mają rację?

Iwona
Iwona
3 lat temu

Witam, mam problem z wyliczeniem urlopu..może ktoś pomoże?
Mój ‚staż pracy’
Technikum 4-letnie
Staż z urzędu pracy: 25.06.2010-30.11.2010
Umowa o prace na pełnym etacie: 3.10.2011-31.12.2013
Zasiłek dla bezrob.: 21.01.2014-1.07.2014
Umowa na pełen etat: 1.07.2014-do dnia dzisiejszego

Proszę o pomoc.Czy w 2016r. nabyłam prawo do wyższego urlopu? Czy w 2016r. powinnam miec doliczone 6 dni urlopu czy tylko 2? Ratunku,nie chcę by mi przepadł żaden dzień..

lena
lena
3 lat temu

ukończyłam licencjat w 2011 i magisterkę na innej uczelni w 2013. w tym czasie pracowałam na pełen etat od września 2009 do końca września 2014. następną pracę podjęłam w grudniu 2015 i nadal pracuję. ile należy mi się urlopu? pracodawca twierdzi że 20 dni

Anonim
Anonim
w odpowiedzi do  lena
3 lat temu

Studia licencjackie liczone jako 8 lat + od 2011 do 2014 to już jest 11lat pracy, ponieważ, jeżeli pracownik pobierał naukę w czasie zatrudnienia, do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się okres zatrudnienia – w którym była pobierana nauka, albo okres nauki, zależnie od tego co jest dla pracownika korzystniejsze.
Czyli wychodzi, że 26 dni urlopu już za samo poprzednie zatrudnieni, a dodając rok 2016 jest 12 lat pracy.

Paweł
Paweł
w odpowiedzi do  Anonim
2 lat temu

Witam, mam podobną sytuację ukończyłem studia licencjackie 06.07.2014 1.04.2014- 31.08.2014 odbywałem staż z urzędu pracy 1.09-2014- 10.10.2014 od razu po zakończeniu stażu zostałem zatrudniony w tej samej firmie na umowę o prace, lecz zwolniłem się za porozumieniem stron, ponieważ przeprowadzając się do innego miasta było to konieczne. 3.11.2014- 30.09.2016 umowa o prace w firmie X 22.09.2016-obecnie umowa o prace w firmie Y W firmie X wykorzystałem 20dni urlopu, przechodząc do firmy Y jeśli dobrze obliczyłem powinienem otrzymać prawo do urlopu uzupełniającego. 6.07.2014 -8lat ukończenie licencjaltu 7.07.2014 -10.10.2014 (95dni~3miesiące) 3.11.2014- 30.09.2016 (58dni~2miesiące w 2014) 1rok – 2015 9miesięcy 2016 Łącznie 2lata… Czytaj więcej »

Karka53
Karka53
3 lat temu

Witam
Prozę o pomoc w wyliczenia urlopu. Mianowicie od 1.09.2013 roku pracuje do dnia dzisiejszego na umowę o pracę. 1.10.2014 roku podjęłam studia zaoczne, które ukończe w czerwcu 2016 roku. Ile urlopu będzie mi przysługiwać po ukończeniu studiów? Czy praca w trakcie studiów zalicza się do wymiaru urlopu? Albo czy przepracowany rok przed podjęciem studiów zalicza sie do wymiaru urlopu czyli po ukończeniu studiów mój staż pracy będzie wynosił 9 lat czy 11lat?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Simon N
Simon N
3 lat temu

Witam!
Proszę o podpowiedź. Jeśli przedstawiłem praoodawcy dyplom wyższej uczelni z opóźnieniem (dośc dużym) – w 2016, a urlop 26 dniowy nalezałby mi się już w roku 2015. TO teraz pracodawca jest winien naliczyć mi dodatkowe 6 dni za rok 2015 oraz za rok 2016 czyli łącznie 12?

czika
czika
3 lat temu

Witam potrzebuje pomocy w wyliczeniu urlopu. A wiec ukończyłam liceum ogólnokształcące w 2007r następnie podjęłam prace w pełnym wymiarze pracy od 27-05-2009 do 10-08-2013 od 11-08-2013 status osoby bezrobotnej z prawem do zasiłku przez 6 miesięcy i od 09-12-2014 do 31-12-2016 umowa o pracę na pełny etat i teraz jaki przysługuje mi urlop…?dziękuje

karol
karol
3 lat temu

A co w sytuacji, kiedy zrobiłem absolutorium, nie złożyłem jednak pracy magisterskiej i zostałem skreślony z listy studentów. Podjąłem pracę i po dwóch latach wróciłem na studia, żeby je ukończyć i ukończyłem. Czy okres, w którym nie studiowałem, liczy mi się do stażu pracy i w tej sytuacji mam już „przepracowanych” 10 lat? Czy takiej sytuacji jednak cały ten okres liczony jest jako czas studiów, który zgodnie z przepisami daje 8 lat stażu pracy?

Sisi
Sisi
3 lat temu

Witam, mam teraz dostać umowę o pracę. Niestety nie mam skończonej szkoły średniej (3 klasy)- czy w takich wypadku przysługuje mi jakiś urlop po 3letnim gimnazjum?

XX
XX
w odpowiedzi do  Jowita
3 lat temu

Czyli nie należy mi się w ogóle żaden urlop??

Modi
Modi
3 lat temu

Witam,

Skończyłem licencjat w 10.2015r i dalej robię magisterkę.
Pracuje na umowę o pracę cały etat od 10.2012.
Proszę o pomoc ile przysługuje mi urlopu wypoczynkowego?
Wydaje mi się, że od 2016 mam już 26 dni, a zakład twierdzi, że nie..

Monika
Monika
4 lat temu

Witam,
Proszę o pomoc i wyjaśnienie jaki okres urlopu powinien mi przysługiwać. Prace u obecnego pracodawcy podjęłam podjęłam 01-07-2013 i pracuje bez przerw do chwili obecnej. 01-10-2014 poszłam na studia uzyskując tytuł licencjata i kończąc studia 30-06-2015. Studiowałam tylko rok ponieważ 2 poprzednie lata studiów miałam ukończone w 2011 roku. Czy powinno mi już przysługiwać 26 dni urlopu, gdyż pracodawca 1 rok pracy liczy mi do okresu pobierania nauki?

Urlopowiczka
Urlopowiczka
4 lat temu

Witam,
proszę o pomoc.
Czy jak pracowałam przez miesiąc na 1/4 etatu, w potem kolejne 4 miesiące na 0,5 etatu do do stazy pracy licza mi się te miesiące?
Proszę o pomoc:
studia licencjackie skończyłam w 2013
1.05.2014-10.09.2015 – praca na pełen etat
11.09-31.10.2015- praca na 1/4 etatu
1.11.2015-10.02.2016- praca na 0,5 etatu
01.04.2016- 10.09.2016- praca na pelen etat

Jak w takim przypadku wyliczyć staż pracy?

Władek
Władek
4 lat temu

Witam,
w lutym 2014 skończyłem studia inżynierskie, później maj-listopad 2014 staż z UP bez prawa do zasiłku, później praca u tego samego pracodawcy 3 następujące po sobie umowy o pracę od 1-12-14, aktualna umowa ma się zakończyć 31-12-17. Od kiedy przysługuje mi 26 dniowy urlop? z tego co liczę to od listopada 2016. Czy na pewno dobrze liczę?

Agnieszka
Agnieszka
4 lat temu

Proszę o pomoc w wyliczeniu urlopu.

Od października 2009 do lutego 2013 studia inżynierkie. Od pażdziernika 2013 do marca 2015 studia magisterskie(zaoczne). W czasie studiów rozpoczęłam pracę od czerwca 2013 i do tej chwili pracuję. W pracy mam wyliczony urlop 20 dni. Czy słusznie?

Mateusz
Mateusz
w odpowiedzi do  Jowita
4 lat temu

czy może Pani Jowita odpisać na moje wcześniejsze pytanie?;)

Mateusz
Mateusz
4 lat temu

witam

jeżeli skończyłem zawodówkę 3 letnia i praktykę miałem w normalnym zakładzie przemysłowym, mam umowę o pracę na ten okres i świadectwo pracy, a następnie zacząłem prace i jednocześnie robiłem technikum, to wiadomo ze to stażu urlopowego technikum wyklucza mi szkołę zawodowa, i okres pracy w którym się uczyłem. A jak jest z ta praktyka? czy technikum wyklucza tez ta prace? czy i praktyka i technikum wlicza się do stażu urlopowego?

Mateusz
Mateusz
w odpowiedzi do  Mateusz
4 lat temu

pomocy;)

Mateusz
Mateusz
w odpowiedzi do  Jowita
4 lat temu

dziękuje za odpowiedz 😉
a powie mi Panie czy gdzieś znajdę zapis tego? bo w tej chwili zakład anulował mi praktykę wraz z szkoła zawodowa gdyż zaliczył mi 5 lat za technikum

M.
M.
4 lat temu

Witam serdecznie,

w latach 2009 – 2012 studiowałam dziennie
po ukończeniu studiów dziennych poszłam na 5 miesięczny staż z UP (wakacje)
równocześnie rozpoczęłam studia magisterskie w trybie zaocznym 2012-2014

Od ukończenia studiów przepracowałam dodatkowo na umowie o pracę ok 18 miesiecy

jaki przysluguje mi urlop?

Łukasz
Łukasz
w odpowiedzi do  Jowita
4 lat temu

Witam,
Ukoczylemn studia inzynierskie 3,5 letnie, a potem poszedlem na 1,5 roku na magisterskie.
Po ukonczeniu studiow inztynierskich zaczalem prace, i okres pracy w tym roku w listopadzie mija mi dwa lata (nie wliczam w w to studiow inzynierskich). Czy moge liczyc 8 lat jako staz pracy po ukonczeniu studiow inzynierskich + 2 lata pracy mimo ze w tym czasie robilem studia zaoczne magisterskie ?
Przysluguje mi 26 dni urlopu ?

Jowita
Jowita
w odpowiedzi do  Łukasz
4 lat temu

Tak, przyjmujemy wariant korzystniejszy dla pracownika:
1/ studnia inżynierskie 8 lat
2/ praca 2 lata

Studiów magisterskich nie ujmujemy.

Ewelina
Ewelina
4 lat temu

Ukończyłam studia mgr. Odbywałam staż z UP od 15.05.2015 do 16.11.2015 r.,następnie od razu zostałam zatrudniona na umowę o pracę, pracuję dotychczas. Ile dni urlopu do wykorzystania mi przysługuje? Z góry dziękuję za odpowiedź.

ja
ja
4 lat temu

Witam chciałabym się dowiedzieć o wymiar urlopu wypoczynkowego

Mam ukończone studia wyże magisterskie
Od 2013-10.08 do 2016-06-10 pracowałam w 1 firmie
od 16 czerwca 2016 został zatrudiona na okres próbny( 3mce) do 15.09.2016.
Od pocz pracy z I firmie zg z świadectwem pracy wykorzystałam w tym roku 9 dni

Wedug pisemnych informacji od nowe pracownika mój wymiar urlopu do 20 dni.
Myslałam ze prawie po 3 latach pracy i studiach ( za które dolicza się 8 lat ) mój wymiar urlopu wynosi już 26 dni
Proszę o pilna odpowiedz 🙂

ja
ja
w odpowiedzi do  Jowita
4 lat temu

Studia magisterskie ukończyłam w 2012 r.

Maciej
Maciej
4 lat temu

Witam, mam pytanie czy jeżeli pracowałem na umowe o prace 3 lata w okresie studiow licencjackich a pozniej 2 lata na zlecenie w okresie studiow magisterskich to czy moge jako staz pracy za wyksztalcenie liczyc : 8lat-st.magisterskie + 3 lata staz pracy na umowe o prace podczas studiow licencjackich. Czy tylko studia licencjackie sa liczone jako studia wyzszwe. Pozdrawiam

Tia
Tia
w odpowiedzi do  Maciej
4 lat temu

Mam podobny problem. Czy ktoś pomoże?

Lukasz
Lukasz
4 lat temu

Witam, licencjat ukończyłem 15.10.2014 natomiast na umowę o pracę jestem zatrudniony od 1.06.2013 do dnia dzisiejszego kiedy mogę spodziewać się dodatkowego urlopu i w jakim wymiarze ??

Lukasz
Lukasz
w odpowiedzi do  Jowita
4 lat temu

Tylko jak ten wyzszy wymiar bedzie wyliczony za pomoca proporcji z tych dwoch i pol miesiaca pozostalych do konca roku czy tez jakas inna zasada tu wchdzi w gre.Ile tego urlopu powinno mi wskoczyc z dniem 16 pazdziernika ??

Ciekawa
Ciekawa
4 lat temu

Witam. Skończyłam dwa lata temu technikum, pracowałam od tamtego czasu do listopada 2015 roku na umowie zlecenie. Od 15 lutego jestem na umowie stałej którą mam do 14 listopada. ile w takim razie przysługuje mi urlopu?

Natalia
Natalia
4 lat temu

Witam, proszę o informację; jestem zatrudniona w firmie od maja ubiegłego roku, w lutym ubiegłego roku ukończyłam studia jednak dyplom przedstawiłam dopiero w kwietniu tego roku, prosze o informację, czy zostanie naliczony mi cały urlop – tj 26 dni, bo taki już mi przysługuje, czy zostanie on wyliczony średnio – 26 dni od kwietnia tego roku, nie od stycznia, czyli w tym roku nie będzie należał mi się w pełni?

Ewelina
Ewelina
4 lat temu

Jesli przed pojsciem do szkoly policealnej i jej ukonczeniem pracowałam na umowe o prace to doliczam do wymiaru urlopu czy dopiero zatrudnienie wylacznie po jej ukonczeniu? I czy urlop macierzynski, oraz zasilek dla bezrobotnych platny rowniez jest zaliczany do urlopu?

basia
basia
4 lat temu

ile uropu należy się za 4miesiące pracy jesli jestem zatrudniona na 1/4 etatu

Anonimowo
Anonimowo
w odpowiedzi do  Jowita
4 lat temu

Czemu moja firma nie chce zaliczyć mi 5 lat tech.mechanicznego do wymiaru urlopu

Paweł
Paweł
4 lat temu

Witam. Proszę o pomoc w wyliczeniu dni urlopu. Ukończyłem studia licencjackie 6 lipca 2014. Podczas studiów odbyłem staż z urzędu pracy 1.04.2014-31-08-2014. Zaraz po stażu zostałem zatrudniony na czas określony od1.09.2014-30.11.2014, lecz zakończyłem prace 10.10.2014 zwalniając się ponieważ znalazłem lepiej płatną prace. Zatrudniony zostałem w niej najpierw na określony od 3.11.2014 do 31.01.2015. Obecnie posiadam umowę na czas nieokreślony od 31.01.2015 do obecnie. Proszę o pomoc bo na żadnym forum nikt w 100% nie potrafił udzielić dobrej rady. Pozdrawiam