Zwolnienie lekarskie a urlop

Wysłanie pracownika na urlop wypoczynkowy, w okresie, gdy pracownik choruje, nawet jeśli pracownik zgodził się wykorzystać urlop, jest niedopuszczalne i prawnie nieskuteczne.

Wyrok z dnia 10 listopada 1999 r. 
I PKN 350/99

Pracodawca nie może udzielić skutecznie urlopu wypoczynkowego pracownikowi niezdolnemu do pracy nawet wówczas, gdy pracownik wyraził na to zgodę, a więc udzielenie urlopu wypoczynkowego nie przerywa niezdolności pracownika do pracy.

Print Friendly, PDF & Email

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji na komentarz
Najciekawszy komentarz
3 Autorzy komentarzy
PaulinajowitaStanisław Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paulina
Paulina

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy przysluguje mi ekwiwalent za niewykorzystany urlop w pracy jesli bylam na urlopie macierzynskim do 15.04.2017, umowa o pracę konczy mi sie 26.05.2017a jestem w kolejnej ciąży 8tydz. Pracodawca zaproponowal abym teraz poszla na niewykorzystany urlop do konca umowy a dopiero dzień przed końcem przyniosla L 4 . Jeśli nie wykorzystam teraz urlopu to po drugiej ciąży nie mam co liczyć na ekwiwalent?

Stanisław
Stanisław

Witam serdecznie i proszę o poradę w pewnej sprawie.
Pracownik od połowy lutego 2013 r. nieprzerwanie przebywał na zwolnieniu lekarskim L-4 a od połowy lipca 2013 r do połowy marca 2014 r. jest na zasiłku rehabilitacyjnym. Moje pytanie dotyczy urlopu wypoczynkowego za 2013 r. Ile dni się należy