5 podstawowych elementów każdego biura. Meble biurowe, które wspierają pracę

Biuro to miejsce, w którym spędzamy naprawdę sporą ilość czasu. Zazwyczaj pracujemy po osiem godzin dziennie, a zatem 1/3 naszego całego dnia. Czy zatem możemy pozwolić sobie na to, aby biuro zostało urządzone niedbale? Zdecydowanie nie. Powinniśmy zwracać baczną uwagę na każdy jego element, dzięki czemu w ostatecznym rozrachunku uczynimy je dużo bardziej komfortowym i ułatwiającym pracę. Na jakich elementach biura, warto szczególnie się skupić?

 

Meble biurowe: LISTA

Tych mebli potrzebujesz do wyposażenia biura

Pierwszym bardzo ważnym elementem, jest oczywiście samo biurko. Jakie powinno ono być? Jeśli biuro zostało wygospodarowane w domu, to zazwyczaj nie mamy na nie przesadnie dużo miejsca. Dobrze jest zatem pomyśleć o małych biurkach lub też blatach mocowanych do ściany, które po skończonej pracy możemy po prostu złożyć. Jednak dobrej jakości biurko w biurze, musi mieć odpowiednie gabaryty. W firmach informatycznych na biurku musi zmieścić się wiele sprzętów, monitory, laptopy oraz mnóstwo innych. Biurko powinno posiadać wygodne miejsce na drukarkę z łatwym dostępem do niej. Szczególnie pracownicy administracji mogą to docenić, ponieważ jednak wspólna drukarka dla wszystkich, nastręcza dużych trudności. Warto aby w biurku były również jakieś szufladki na schowanie notesu lub niezbędnych dokumentów, które akurat trzeba mieć pod ręką.

Kolejna rzecz, to krzesło biurowe. Najlepiej aby miało ono możliwość regulacji, wówczas będzie zdecydowanie bardziej praktyczne. W firmach ludzie się zmieniają, mają różny wzrost oraz gabaryty. Warto zadbać zatem o to aby niezależnie od pracownika, miejsce pracy było mimo wszystko odpowiednio do niego dopasowane. Najlepiej aby krzesło biurowe było na kółkach i miało także podłokietniki, które czynią pracę przy nim zdecydowanie bardziej komfortową.

A czy zamiast krzesła, nie lepiej jest wybrać fotel biurowy? Jeśli myślimy o wyposażeniu biur wyżej postawionych pracowników, którzy niekiedy w pracy spędzają zdecydowanie więcej czasu, wówczas na pewno jest to dobry pomysł. Wówczas takie fotele mogą zostać przygotowane także dla samych klientów, z którymi prezesi czy też menedżerowie, mają zazwyczaj bezpośredni kontakt. Fotek biurowy jest zdecydowanie bardziej reprezentacyjny, niż przykładowo zwykłe krzesło biurowe.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments