Ile kosztuje porada adwokata? Cenniki kancelarii

Skorzystanie z porady adwokata jest niezbędne wtedy, gdy pojawiają się wątpliwości dotyczące strony prawnej różnych sytuacji. Otrzymanie spadku, zaniżone odszkodowanie, a może kradzież – to tylko niektóre przypadki, gdy pomoc prawna może być niezbędna. Ile trzeba zapłacić za poradę w kancelarii adwokackiej?

 

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Poradę można otrzymać w różnych instytucjach, na forach internetowych lub od znajomego, który akurat miał do czynienia z konkretnym problemem. Gdy jednak celem jest uzyskanie fachowej porady od specjalisty w dziedzinie prawa, warto zdecydować się na wizytę w kancelarii prawnej.

 

Usługi prawne oferowane są obecnie przez wiele kancelarii, w tym przez kancelarie adwokackie oraz przez kancelarie radców prawnych, czyli radcowskie. W zasadzie zakres oferty obu tych typów kancelarii jest podobny, przy czym przy wyborze warto sprawdzić, czy konkretna kancelaria specjalizuje się w interesującej nas dziedzinie prawa.

 

Z dostępem do usług prawnych nie ma dzisiaj problemów. Osobom chcącym skorzystać z profesjonalnej pomocy, jaką oferują radcowie prawni oraz adwokaci Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl/ prezentują długą listę kancelarii, gdzie można ją uzyskać. Warto pamiętać o tym, aby wcześniej umówić się na spotkanie!

 

Ile kosztuje poradnictwo prawne?

Koszty porad prawnych są zależne od wielu różnych zmiennych, dlatego trudno jednoznacznie wskazać, ile trzeba będzie zapłacić za pomoc prawnika. Zwykle koszty rozpoczynają się od około 100 złotych, natomiast kończą na 300 złotych, ale w przypadku bardziej złożonych spraw cena może być też wyższa.

 

Dodatkowe opłaty dotyczą także innych usług prawnych powiązanych z poradnictwem, na przykład:

  • opiniowania umów
  • przygotowywania pism urzędowych
  • sporządzenia pozwu sądowego

 

Obecnie wiele kancelarii publikuje cenniki na własnych stronach internetowych, dlatego można sprawdzić ich orientacyjne ceny, niemniej jednak należy pamiętać o tym, że koszt będzie ustalony indywidualnie dopiero wtedy, gdy zaprezentuje się swój problem prawnikowi.

 

Darmowe porady prawne – kto może z nich skorzystać?

Dostępne są także darmowe porady prawne udzielane przez prawników. Warto jednak wskazać, że dotyczą one tylko wybranych osób.

 

Darmową poradę prawną w ośrodkach na terenach miast i gmin mogą otrzymać osoby, które:

  • otrzymują świadczenia z pomocy społecznej
  • znajdują się w przedziale wiekowym poniżej 26. roku życia oraz powyżej 65. roku życia
  • mają Kartę Dużej Rodziny
  • są weteranami

 

Warto też podkreślić, że darmowe porady prawne nie dotyczą wszystkich dziedzin prawa, dlatego w wielu przypadkach i tak konieczne jest skorzystanie z pomocy odpłatnie.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments