Benefity pozapłacowe

Benefit na święta dla pracowników? Wybierz paczkę!

Coraz więcej firm decyduje się stosować rozmaite benefity pozapłacowe. To jeden z elementów systemu motywacyjnego, który sprawdza się naprawdę świetnie. Zbliżający się okres świąteczny warto wykorzystać, aby poprawić satysfakcję swoich pracowników z pracy. Paczki świąteczne dla pracowników sprawdzą się w tej roli doskonale.

Benefity pozapłacowe – co to?

Benefity pozapłacowe to nic innego, jak świadczenia, które pracodawca zapewnia pracownikom. Nie jest to jednak wypłacana co miesiąc pensja. Celem benefitów jest zwiększenie motywacji do pracy, a tym samym poprawa jej efektywności. Pracodawcy, którzy decydują się stosować benefity, nigdy nie powinni wiązać ich z pensją. Jest to coś od niej niezależnego. Są wartością dodaną do pensji. Mogą być stosowane regularnie bądź – podobnie jak paczki świąteczne dla pracowników – jedynie w określonym czasie w roku.

Jakie benefity świąteczne wybrać?

Tym, co świetnie sprawdza się w roli benefitów świątecznych, są paczki świąteczne dla pracowników. Bardzo długo takie paczki składały się głównie ze słodyczy, kawy, herbaty. Warto jednak pamiętać, że dzisiaj coraz więcej osób decyduje się postawić na zdrowe odżywianie, eliminując ze swojej diety ciastka, ciasta, cukierki. Paczka zawierająca przede wszystkim słodycze nie będzie dla takich osób w żadnym stopniu atrakcyjna. Tym, co warto dzisiaj wybrać, jest paczka owocowa. Solidny pakunek składający się ze świeżych owoców to benefit, który wpłynie korzystnie nie tylko na motywację pracownika do pracy, ale również jego zdrowie. Paczki owocowe mogą składać się z bardzo różnych owoców. Mogą to być krajowe jabłka, ale również owoce egzotyczne. To, na jakie owoce postawi pracodawca, zależy tylko od niego.

Czy świąteczna owocowa paczka jest droga?

Pracodawcy na ogół chcą zadbać o swoich pracowników, ale nie chcą przy tym wydawać zbyt wiele. Chodzi przede wszystkim o to, aby nie rujnować budżetu firmy. Paczki świąteczne dla pracowników składające się z owoców to dobry wybór dla wszystkich, którzy nie chcą wydawać fortuny na bożonarodzeniowe podarunki. Takie paczki nie są bowiem drogie, co jest niewątpliwie ich kolejnym atutem.

Jak wręczyć świąteczne paczki pracownikom?

Warto pamiętać, że liczy się nie tylko sam fakt świątecznego podarunku, ale również to, jak zostanie on wręczony. Niestety, obecnie zmagamy się z pandemią nowego wirusa, co oznacza, że o dużych firmowych wigiliach raczej można zapomnieć. Warto jednak pokusić się o odwiedzenie poszczególnych działów firmy i wręczenie świątecznych paczek osobiście. To niewielki gest, który pracownicy z pewnością docenią. Przekazywanie paczki hurtowo przez pracowników działu kadr zbierających pokwitowania potwierdzające odbiór nie wygląda najlepiej.

Świąteczne benefity dla pracowników to dobry pomysł, jeśli chcemy podnieść nieco satysfakcję pracowników z pracy, a jednocześnie pokazać, że są dla firmy ważni. Z uwagi jednak na zmianę podejścia do odżywiania, lepiej zrezygnować z tradycyjnych paczek składających się głównie ze słodyczy. Owocowe paczki świąteczne dla pracowników to dziś strzał w dziesiątkę.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments