Wymiana opon na letnie – kiedy wymienić?

Kiedy należy zmienić o pony? Jak długo powinno się jeździć na oponach zimowych? Na te pytania co roku odpowiadają sobie kierowcy. Podczas wymiany opon zimowych na letnie należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Niektórzy kierowcy preferują opony całoroczne, jednak większe bezpieczeństwo gwarantują opony na konkretny sezon – zimowy lub letni. Wymiana opon możliwa będzie już niedługo patrząc na prognozy pogody, które nie zapowiadają mocnych opadów śniegu i mrozu.

 

 

Kiedy opony zimowe powinny pójść w odstawkę?

Co do zasady opony letnie powinny zostać zamocowane na kołach, kiedy średnia temperatura osiągnie powyżej siedmiu stopni Celsjusza. Mimo, że w Polsce nie ma obowiązku wymiany opon zimowych na letnie, rzutuje to na komfort i bezpieczeństwo jazdy, a także oszczędność. Kupując nowe opony letnie zapewnimy sobie jazdę na co najmniej pięć letnich sezonów. Na odpowiedni czas wymiany opon wpływa również głębokość bieżnika. Gdy bieżnik jest już mocno przetarty, a jego głębokość osiąga poniżej 1,6mm, natychmiast należy zmienić opony.

 

Czas, by wymienić opony na nowe

Przy wymianie opon ważne, by sprawdzić ich stan. Po kilku sezonach jazdy, należy zaopatrzyć się w nowe opony. Zakup nowych opon letnich zapewni większe bezpieczeństwo jazdy w wysokich temperaturach. Niektórzy kierowcy wolą kupić używane opony, jednak te nie zapewnią komfortu na tak długo jak nowe. Powinno się zmieniać opony co kilka sezonów na nowe, wtedy gwarantujemy sobie i innym bezpieczeństwo na drodze. Zbliża się czas, by jeździć na oponach letnich, dlatego warto wybrać odpowiednie opony dla rodzaju i marki swojego auta: https://noweopony.pl/opony/letnie. Decydując się na wymianę opon należy wybrać najlepsze opony dla typu nadwozia, marki i rodzaju samochodu. Powoli można żegnać się z oponami zimowymi i wymieniać opony na nowe, letnie, które posłużą nam kilka lat.

 

Opony letnie to również oszczędność

Z wymianą opon na letnie łączą się jeszcze inne zalety. Opona letnia znacznie lepiej poradzi sobie w ciepłych temperaturach i jest odporna na działanie promieni słonecznych. Podczas jazdy na oponie letniej w letnim sezonie oszczędzamy również paliwo i gwarantujemy naszemu samochodowi lepszą przyczepność. Dzięki temu zwiększymy bezpieczeństwo jazdy swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Nowe letnie opony znacząco wpłyną też na czas hamowania, droga hamowania będzie krótsza, więc w sytuacjach szczególnej ostrożności okazują się bardzo przydatne. W zależności od tego, jaki masz samochód, wybierz odpowiednie letnie opony i ciesz się osiągami podczas jazdy.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments