Jak w szybki i prosty sposób znaleźć pracownika sezonowego?

Sezon letni w pełni a my wciąż mamy problem z zapełnieniem kadry pracowniczej? Bieżąca sytuacja geopolityczna sprawia, że pewni pracownicy sezonowi, którzy przez lata pracowali u nas i mogliśmy na nich liczyć, nie stawili się na rynku pracy tym razem? Jak w szybki i prosty sposób znaleźć pracownika sezonowego?

 

Pracownicy sezonowi od ręki – jest na to sposób

Każdy przedsiębiorca, który działa w branży opartej na sezonowości, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że niedostatek rąk do pracy oznacza w praktyce straty, które w dłuższym okresie czasu mogą oznaczać nierentowność biznesu, a nawet poniesienie finalnej straty finansowej. Czy po to czekamy cały rok na upragniony sezon, by już na samym jego początku skupiać wszystkie swoje siły i czas na poszukiwanie wolnych pracowników? To czas, w którym powinniśmy całkowicie poświęcić się rozwojowi. Dlatego też łatwy i szybki sposób na znalezienie pracowników sezonowych to niejednokrotnie szansa na to, by utrzymać nasz biznes. Jak to zrobić? Poprzez leasing pracowniczy oferowany przez rosnącą liczbę agencji tymczasowych.

 

Na czym polega leasing pracowniczy?

Leasing pracowniczy to innowacyjna usługa, w ramach które agencja pracy tymczasowej wypożycza nam pracowników zatrudnionych właśnie przez tę agencję. Profesjonalne agencje dysponują pokaźnym gronem pracowników o różnych kompetencjach, poziomie doświadczenia oraz oczekiwaniach względem pracodawcy. Dlatego też jest to idealna propozycja dla każdego przedsiębiorcy, który oprócz pracowników, potrzebuje także konkretnych umiejętności i kompetencji. W ramach współpracy naszej i agencji musimy zdefiniować swoje potrzeby, uwzględniając nie tylko liczbę pracowników, ale też ich doświadczenie oraz przewidywany czas pracy. Na podstawie takich danych ustalana jest stawka wynagrodzenia pracownika oraz prowizja, którą pobiera agencja pracy tymczasowej. Specjaliści zajmujący się rekrutowaniem delegują konkretnych pracowników do naszej firmy bez dodatkowych formalności, a my możemy cieszyć się w pełni legalnym zatrudnieniem nowych osób do pracy sezonowej.

 

Zalety wynikające z leasingu pracowniczego 

Jakie są podstawowe korzyści wynikające ze wykorzystania usługi leasingu pracowniczego? Po pierwsze leasing ten to ogromna oszczędność czasu i pieniędzy dla nas, jako pracodawcy. Nie musimy samodzielnie organizować rekrutacji, angażować pracowników i środków na to, by przeprowadzić kilkadziesiąt rozmów, spośród których co najmniej połowa nie będzie miała dla nas pozytywnego zakończenia. Leasing pracowniczy to także gwarancja zapełnienia kadry pracowniczej takimi osobami, które spełniają wszelkie wymagania i kompetencje niezbędne do realizowania obowiązków służbowych. To jednak nie wszystkie zalety wykorzystania leasingu pracowniczego. Nie zapominajmy o obcokrajowcach i wielu formalnościach, które często spadają na barki niedoświadczonego w tej kwestii i niedoinformowanego pracodawcy. W przypadku leasingu pracowniczego nie musimy obawiać się o dopilnowanie formalności – te zostaną wykonane przez agencję, która wynajmuje nam pracowników. My możemy cieszyć się tylko z tego, że mamy komplet pracowników w tak istotnym dla całego biznesu sezonie.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments