Kancelaria adwokacka a rozwód – kiedy warto skorzystać z jej usług?

Do przeprowadzenia rozwodu nie jest konieczne korzystanie z usług kancelarii prawnej. Jednak jej wsparcie może w wielu przypadkach okazać się nieocenione. Zobacz, kiedy warto udać się do prawnika specjalizującego się w sprawach rozwodowych!

Kiedy warto skorzystać z pomocy prawnika przy rozwodzie?

Rozwód może być szybki i sprawny, ale również może toczyć się latami i powodować poważne problemy dla małżonków i ich bliskich. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na pomoc prawnika zajmującego się rozwodami?

 

Przede wszystkim wsparcie takiego prawnika wskazane jest w sytuacjach, gdy rozwód będzie prowadzony z orzekaniem o winie. Oznacza to, że konieczne jest udowodnienie winy jednego z małżonków, więc wymagane jest wtedy przedstawienie odpowiednich dowodów, przesłuchanie świadków. Takie rozwody trwają na ogół dłużej i są bardziej wymagające, więc wsparcie, jakie daje dobra kancelaria adwokacka Gliwice – https://lewandowskaflek.pl/ albo w innym mieście będzie zasadne.

 

Pomoc prawna może być też wskazana wtedy, gdy małżonkowie nie zgadzają się co do podziału majątku, opieki nad dziećmi albo wysokości alimentów.

 

Również pomoc prawnika będzie nieoceniona w sytuacji, gdy małżonek nie wie, jak zabrać się za rozwód i potrzebuje fachowej pomocy. Wtedy prawnik może krok po kroku zająć się wszystkimi czynnościami w jego imieniu, co oszczędza czas i stres.

 

Usługi prawne dla rozwodzących się małżonków – co oferują kancelarie?

Kancelarie prawne mogą zaoferować swoim klientom kompleksowe wsparcie w ramach rozwodów. Do dostępnych wtedy usług zaliczane są:

 

  • Udzielanie porad prawnych – adwokat albo radca prawny odpowie wtedy na pytania klienta dotyczące rozwodu pod kątem prawnym, między innymi wyboru typu rozwodu, przesłanek umożliwiających rozwód czy możliwych sposobów podziału majątku, wysokości alimentów.
  • Przygotowanie pozwu rozwodowego oraz innych pism – dotyczących podziału majątku, opieki nad dziećmi, alimentów.
  • Reprezentowanie klienta podczas rozpraw sądowych – prawnik może wtedy pomóc klientowi w stresującej rozprawie.

 

Prawnik od rozwodów – do kogo warto się udać?

Obecnie w Polsce działa wiele kancelarii prawnych zajmujących się rozwodami, które zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę. Wśród nich znajdują się też kancelarie rozwodowe, których specjalnością jest pomoc osobom planującym rozwód.

 

Wybierając odpowiedniego prawnika, który będzie mógł zająć się sprawami rozwodowymi, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego doświadczenie w branży, opinie od klientów, a także na zakres usług. Warto wybrać specjalistę, zwłaszcza wtedy, gdy sprawa rozwodowa zapowiada się na trudną i długą.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments