Pomoc w odzyskaniu odszkodowań – kiedy warto z niej skorzystać?

Bardzo często okazuje się, że bezproblemowe uzyskanie odszkodowania w pożądanej wysokości to mrzonki. Samodzielna walka z ubezpieczycielem przeważnie kończy się niepowodzeniem. Osoba fizyczna w starciu z tak dużym podmiotem praktycznie nie ma żadnych szans, by wywalczyć należne odszkodowanie. Podpowiadamy zatem, co robić w takiej sytuacji.

 

 

Odzyskiwanie odszkodowań – kiedy warto zwrócić się po pomoc?

Oczywiście w momencie podpisania umowy ubezpieczyciel zobowiązał się, że w razie wypadku wypłaci poszkodowanemu należne odszkodowanie. W praktyce to wcale nie jest takie oczywiste, a pozyskane kwoty są rażąco małe względem zaistniałego zdarzenia i szkód, jakie poniósł poszkodowany.

Dochodzenie odszkodowań to najczęściej żmudny proces – ale tylko wtedy, gdy chcesz tego dokonać samodzielnie, bez żadnego wsparcia merytorycznego i prawnego. Masz prawo nie znać niuansów przepisów prawa; szczególnie w momencie, gdy jesteś zajęty wracaniem do zdrowia po wypadku komunikacyjnym czy łagodzeniem innych skutków zdarzenia.

Odzyskiwanie odszkodowań OC, z tytułu prywatnych ubezpieczeń, a także z ZUS-u to specjalność zajmującej się tym kancelarii prawnej (więcej informacji znajdziesz tutaj: https://odszkodowania-lublin.com/).

Nie należy zwlekać i liczyć na wspaniałomyślność ubezpieczyciela, gdyż doświadczenie pokazuje, że tutaj żaden cud się nie wydarzy. Z pomocy w odzyskaniu należnego odszkodowania warto skorzystać, gdy:

  • ulegniesz wypadkowi komunikacyjnemu
  • zostaniesz poszkodowany wskutek błędu lekarskiego
  • osoba bliska zginie w wypadku
  • poniesiesz szkodę majątkową
  • ulegniesz wypadkowi przy pracy
  • ulegniesz wypadkowi w gospodarstwie rolnym
  • ulegniesz jakiemukolwiek innemu wypadkowi.

Sytuacji może być wiele. Zawsze warto skonsultować swój przypadek z kancelarią, dzięki czemu będziesz wiedział, co dalej robić i jakie odszkodowanie możesz uzyskać w twoim przypadku.

 

Dochodzenie odszkodowań – na jakim etapie można podjąć współpracę z profesjonalną kancelarią?

Być może już podjąłeś jakieś kroki, by odzyskać należne odszkodowanie. Najprawdopodobniej sytuacja nie wygląda tak, jak się tego spodziewałeś. Cały proces jest żmudny i nie napawa optymizmem. Pewnie zadajesz sobie pytanie: czy wciąż mogę skorzystać z profesjonalnej pomocy w tej sprawie? Oczywiście, że tak! Profesjonalną pomoc uzyskasz na każdym etapie dochodzenia:

  • na etapie likwidacji szkody, przed towarzystwem ubezpieczeniowym;
  • na etapie cywilnego procesu sądowego
  • w postępowaniu przygotowawczym i w postępowaniu karnym sądowym

Prawnik może cię reprezentować na każdym etapie dochodzenia, a ty nie musisz niczym się martwić. Specjalista ma doświadczenia w prowadzeniu tego typu spraw, a ponadto doskonale zna przepisy prawa i potrafi prowadzić skuteczne negocjacje z ubezpieczycielami. W efekcie uzyskasz odszkodowanie w pożądanej wysokości.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments