Jak i gdzie szukać pracy jako przedstawiciel handlowy?

przedstawiciele handlowi w pracyPraca przedstawiciela handlowego jest zajęciem odpowiednim zarówno w długoletniej perspektywie rozwoju zawodowego, jak i w charakterze pracy tymczasowej. Poszukiwanie zatrudnienia w charakterze przedstawiciela handlowego wymaga zaznajomienia z branżą, w której chcemy pracować oraz umiejętności i zdolności interpersonalnych, potrzebnych już na etapie składania aplikacji, późniejszej rozmowy kwalifikacyjnej oraz w toku wykonywania obowiązków. Dla kogo ta praca będzie odpowiednia i jak jej szukać?

 

Przedstawiciel handlowy – czy to zajęcie dla Ciebie?

Osoba zajmująca się dystrybucją powinna być komunikatywna i odporna na stres. Praca w nieustannym ruchu i rozjazdach, połączonych z koniecznością realizowania planów sprzedażowych wymaga doskonałej organizacji czasu pracy oraz stosowania technik sprzedażowych, pozwalających umiejętnie zbudować relację z klientem. Przedstawiciel handlowy musi być osobą pewną siebie, umiejącą rozeznać się w strukturach firm klientów i nawiązać oraz utrzymać relacje z osobami decyzyjnymi. Przedstawiciel handlowy nastawiony na potrzeby klienta oraz realizację celów sprzedażowych poradzi sobie z presją czasu oraz wielozadaniowością tego zawodu. Punktualność, wysoka kultura osobista, odpowiednia prezencja oraz profesjonalizm powinny łączyć się z empatią, pozytywnym nastawieniem do pracy i otaczających go osób.

 

Gdzie znajdziesz ogłoszenia na stanowisko przedstawiciela handlowego?

Ogłoszenia o pracę w zawodzie przedstawiciela handlowego najczęściej zamieszczane są w rzetelnych serwisach internetowych, jak https://www.gowork.pl/praca/przedstawiciel-handlowy;stDuża liczba ogłoszeń pozwala wysłać aplikacje do wielu firm, co zwiększa efektywność poszukiwania zatrudnienia. Pracodawcy, zatrudniający przedstawicieli handlowych mogą mieć wymagania w postaci ofert osób, posiadających doświadczenie zawodowe, w wielu ofertach nie jest to jednak warunek konieczny. Dzięki zróżnicowaniu wymagań jako przedstawiciel handlowy można pracować na początku kariery zawodowej lub po jej rozwinięciu, aplikując do dużych, uznanych firm.

 

Jak poszukiwać pracy w charakterze przedstawiciela handlowego?

Poszukiwanie pracy w charakterze przedstawiciela handlowego warto prowadzić dwutorowo. Pierwszym, efektywnym sposobem jest zapoznanie się z ofertami pracy pracodawców, zamieszczonymi w serwisach internetowych. Tam znajdują się zróżnicowane pod kątem wymagań ogłoszenia, które dopasować można do swojego poziomu doświadczenia, wiedzy oraz oczekiwań w zakresie warunków pracy i płacy. Poszukiwanie pracy jako przedstawiciel handlowy warto poprowadzić również bardziej ukierunkowanym torem, wybierając firmy, do których chcemy aplikować. Dzięki zawężeniu kręgu poszukiwań można dokładnie określić swoje potrzeby i skupić się na znalezieniu zatrudnienia w konkretnej branży. Aplikując do wybranej firmy, warto złożyć CV poprzez ich stronę internetową. Najczęściej dostępna jest zakładka o nazwie Kariera lub Kontakt z poszczególnymi działami. Można skorzystać również ze zgromadzonych w toku pracy kontaktów i aplikować bezpośrednio do konkretnych działów.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments