Szukanie pracowników – z agencją to łatwiejsze!

Proces rekrutacji pochłania w Twojej firmie dużo czasu i wysiłku? Rozważ skorzystanie z usług agencji zatrudnienia. Warto to zrobić między innymi dlatego, że dzięki temu możesz oszczędzić sporo wysiłku związanego z poszukiwaniem kandydatów na określone stanowiska. Dodatkowo agencja odciąży Cię w kwestiach formalnych. Sprawdź, na czym polegają takie usługi i co możesz na tym zyskać.

 

Agencja zatrudnienia – czym się zajmuje?

Agencje pośrednictwa pracy zajmują się łączeniem ze sobą pracowników i pracodawców. Ułatwiają im nawiązanie relacji zawodowych, ale nie tylko. Z punktu widzenia osoby poszukującej pracy, takie firmy są korzystną opcją, ponieważ najczęściej pozwalają znaleźć zatrudnienie szybko i jest ono adekwatne do umiejętności i oczekiwań.

Natomiast pracodawcy mogą zyskać na współpracy z agencją stały dopływ wykwalifikowanej kadry lub bieżące uzupełnianie wakatów, jeśli zajdzie taka potrzeba. Warto wiedzieć, że firmy pośredniczące w zatrudnianiu mogą zajmować się różnymi rodzajami usług. Mogą między innymi pozyskiwać pracowników do pracy tymczasowej, zajmować się rekrutowaniem obcokrajowców lub prowadzić stały nabór na stanowiska w branży IT. Opcji jest bardzo dużo.

Przykładowo, wchodząc na stronę https://leasingteam.pl/, możesz skorzystać z następujących usług:

  • pozyskiwania pracowników do pracy tymczasowej,
  • doboru pracowników w ramach rekrutacji stałej,
  • rekrutacji obcokrajowców,
  • transgranicznego delegowania pracowników,
  • outsourcingu procesów,
  • obsługi kadrowo-płacowej,
  • rekrutacji kadry IT.

Jak widać, oferta jest szeroka. Dlatego niezależnie od branży, w jakiej działasz, możesz sporo zyskać.

 

Współpraca z agencją zatrudnienia – dlaczego warto?

Korzystanie z usług agencji zatrudnienia to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu, wysiłku i kosztów. Nie musisz sam prowadzić rekrutacji, a warto wiedzieć, że ten proces wymaga sporego zaangażowania. Trzeba stworzyć ogłoszenie, umieścić je w odpowiednich miejscach (adekwatnych do tego, kogo się poszukuje), prowadzić rozmowy rekrutacyjne i przeszkolić nowozatrudnionych. Sytuacja komplikuje się tym bardziej, jeśli chcesz zatrudnić osoby z zagranicy. Jest to związane z wieloma formalnościami.

Wszystkie te działania wymagają czasu oraz wydelegowania pracowników do ich prowadzenia. Korzystając z usług agencji, nie trzeba tego robić.

Współpraca z taką firmą z punktu widzenia pracodawcy polega na tym, że określa on, jakich osób poszukuje na określone stanowiska, a także podaje warunki, jakie może zaoferować. Wszystkimi pozostałymi działaniami zajmuje się agencja.

 

Agencja zatrudnienia – co należy do jej obowiązków?

Zadaniem agencji jest przede wszystkim poszukiwanie pracowników, którzy są odpowiedni na dane stanowisko. Następnie kieruje ich do pracodawcy, który zgłosił zapotrzebowanie na takie osoby. Na tym jednak rola pośrednika się nie kończy.

Ogromną korzyścią dla zatrudniającego jest to, że pośrednik bierze na siebie większość formalności, na przykład zapewnia obcokrajowcom prawo pobytu i legalnej pracy w Polsce. Dzięki temu przedsiębiorca zyskuje stały dostęp do wykwalifikowanej kadry, a do tego nie musi zajmować się analizowaniem przepisów, kompletowaniem dokumentów czy wizytami w urzędach. To bardzo wygodna opcja.

Artykuł zewnętrzny   

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments