Co robi Adwokat?

Co robi Adwokat?

Jednym z zawodów zaufania publicznego jest zawód adwokata. Nie da się ukryć, że prawnikom, takim jak sędzia, prokurator, radca prawny czy adwokat powierzamy duże zaufanie w sprawach, które muszą być rozstrzygnięte obiektywnie i zgodnie z literą prawa. Sporo osób uznaje porady prawne za ostateczność. Jednak są sprawy, w których są one niezbędna, a nawet trzeba stanąć na sali sądowej przed obliczem sądu. W takim spawach przydatny będzie adwokat Kłodzko, który może udzielić pomocy prawnej, jak i wystąpić w roli reprezentanta przed sądem. W jakich sprawach potrzebna jest pomoc adwokata?

 

 

 

Czym zajmuje się adwokat?

Adwokat może udzielać porad prawnych, reprezentować klienta w sprawach biznesowych, ale i występować w charakterze obrońcy przed sądem. Zarówno przed sądami w sprawach cywilnych, jak i w sprawach karnych czy też karno-skarbowych. Zakres pracy kancelarii adwokackiej jest bardzo szeroki. Warto pamiętać, że jeden prawnik może specjalizować się w podejmowaniu spraw gospodarczych, a inny będzie biegły w prawie cywilnym i karnym. Dlatego kancelarie adwokackie oferują szeroki zakres usług.

 

W zakres oferowanych usług w kancelarii adwokackiej wchodzą m.in.:

 • porady prawne dla osób prywatnych i firm,
 • sporządzanie opinii prawnych,
 • sporządzanie pism procesowych,
 • sporządzanie mów, aktów prawnych, oświadczeń woli,
 • reprezentowanie przed organami prawnymi,
 • reprezentowanie przed sądami,
 • reprezentowanie przed urzędami i innymi jednostkami administracji państwowej.

 

Do kancelarii adwokackiej można zgłosić się zarówno po poradę prawną, jak i aby skorzystać z usług reprezentacji przed sądem czy innymi organami administracji publicznej. Każda sprawa, która wymaga dokładnego sprawdzenia i zaopiniowania przepisów prawa wymaga wiedzy, którą ma adwokat.

 

Kiedy warto zwrócić się o poradę do kancelarii adwokackiej?

Z jakimi sprawami najczęściej zwracamy się o pomoc do kancelarii adwokackiej? W zasadzie można wyróżnić kilka dziedzin, które często wymagają pomocy prawnika. Przede wszystkim do adwokata zwracamy się w sprawach:

 

 • o spadek,
 • rozwodowych,
 • postępowaniu przed sądem,
 • umów o pracę i innych kontraktów związanych z zatrudnieniem.

 

Oczywiście na co dzień kancelarie adwokackie pracują nad bardzo szerokim zakresem spraw, jednak te pojawiają się zwykle najczęściej. Tak naprawdę po poradę prawną warto zwrócić się za każdym razem, gdy mamy wątpliwości czy dana sytuacja prawnie jest dla nas korzystna lub nie wiemy, jak postąpić, aby była. Przykładowo w sprawach spadkowych może być wiele komplikacji, które pomoże rozwikłać adwokat.

 

Czy warto korzystać z usług kancelarii adwokackiej?

W kancelarii pracują wykształceni prawnicy, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu różnych spraw, ale też w poruszaniu się po gałęzi prawa i szukaniu odpowiednich przepisów prawnych. Samodzielnie nigdy nie poznamy dziedziny prawa tak dobrze, jak praktykujący adwokat. Dlatego, jeśli tylko pojawi się w naszym życiu sprawa, która będzie wymagała pomocy prawnika, warto oddać ją do kancelarii adwokackiej, aby uzyskać fachową pomoc.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments