Top 4 zalet zatrudnienia Ukraińców

Polscy pracodawcy coraz częściej decydują się na zatrudnienie Ukraińców. Sytuacja ta ma wiele zalet. Procedury uzyskania pozwolenia o pracę nie są zbyt skomplikowane dla obywateli tego kraju. Szukasz solidnego i kompetentnego pracownika? Pomyśl o mieszkańcu Ukrainy. Poniżej znajdziesz kilka zalet tego rozwiązania.

 

Pracowitość

Zatrudnienie Ukraińców ma jedną podstawową zaletę. Jest to pracowitość. Obywatele Ukrainy dają poznać się swoim pracodawcom, jako osoby niezwykle kompetentne, efektywne w wykonywaniu obowiązków i pracowite. Niezwykły zapał do pracy przejawia się w dokładnym wykonywaniu swoich obowiązków. Chętnie realizują zadania jakie postawił im pracodawca. Szukasz pracowników, którzy ochoczo będą pracować po godzinach? Ukraińscy pracownicy z entuzjazmem podejmują się dodatkowo płatnych nadgodzin.

 

Dyspozycyjność

Prowadzisz firmę w systemie zmianowym i ważna jest dla ciebie dyspozycyjność pracowników? Zdecyduj się na zatrudnienie Ukraińców. Większość obywateli tego kraju przyjeżdża do Polski głównie w celach zarobkowych. Rodziny zostawia w swoim kraju. Jest to bardzo komfortowa sytuacja dla pracodawcy, ponieważ Ukrainiec, który chce podjąć pracę w Polsce na ogół nie ma tutaj żadnych zobowiązań rodzinnych. Z tego względu obywatele Ukrainy są dyspozycyjni i chętnie biorą “zmiany” mało atrakcyjne dla Polaków.

Dyspozycyjność wiąże się również z mobilnością, tak pożądaną w branży budowlanej. Właściciele wielu firm budowlanych cenią sobie zatrudnienie Ukraińców, ponieważ wiedzą, że pracownicy tego kraju chętnie podejmą się pracy na budowie i przejeżdżania w sezonie budowlanym, w zależności od lokalizacji zlecenia, z jednego miasta do drugiego.

 

Szybka nauka język nauka polskiego

Pracodawcy często boją się zatrudniać cudzoziemców w obawie przed barierą językową. Zatrudnienie Ukraińców to panaceum na problemy z komunikacją. Język ukraiński należy do rodziny języków słowiańskich, czyli tej samej co język polski. Wiele słów brzmi podobnie i ma to samo znaczenie. Ukraińcy szybko i chętnie uczą się języka polskiego i rozumieją oraz poprawnie używają wielu polskich słów i zwrotów.

 

Niskie koszty zatrudnienia

Zatrudnienie Ukraińców wiąże się też z niskimi kosztami. Ci prawcownicy często zgadzają się pracować za niższe stawki niż Polacy. Jest to korzystnie ekonomicznie rozwiązanie dla przedsiębiorców. Ukraińcy pracują za niższe wynagrodzenie, a wykonują te same obowiązki co Polacy na takim stanowisku.

Zatrudnienie pracowników z Ukrainy to szereg korzyści dla pracodawców. Formalności związane z legalnym zatrudnieniem osób z tego kraju wcale nie są rozbudowane. Zawsze można skorzystać z oferty firm, które pomogą legalnie podjąć im pracę.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments