Szukasz obrońcy? Kancelaria adwokacka w Katowicach pomoże

Oskarżonym w sprawach karnych zawsze przysługuje prawo do obrony. Nawet osoby przyłapane na gorącym uczynku mogą korzystać z pomocy adwokata, który pomoże im uzyskać jak najkorzystniejszy wyrok. Niestety, obrońca przyznawany z urzędu nie zawsze jest skłonny do współpracy zadowalającej oskarżonego. Często oskarżony szuka obrońcy z wyboru. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Przede wszystkim ze względu na duże zaangażowanie adwokata.

 

  1. Rzetelna i fachowa pomoc w sprawach karnych
  2. Co obejmuje pomoc świadczą przez kancelarię adwokacką w Katowicach?

 

Sprawy karne zwykle kojarzą się z najpoważniejszymi przestępstwami, takimi jak morderstwa, gwałty itp. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Większość spraw karnych to przestępstwa o mniejszej wadze, nietrafiające do mediów i mniej bulwersujące. Bez względu na to, jak poważne czyny są zarzucane oskarżonemu, ma on prawo do obrony. Może mu w tym pomóc kancelaria adwokacka z Katowic.

 

Rzetelna i fachowa pomoc w sprawach karnych

W sprawach karnych oskarżeni zawsze mają prawo do obrony. Adwokat, który ich reprezentuje, powinien zrobić wszystko, by jego klient otrzymał najkorzystniejszy wyrok z jego perspektywy. Może to być zarówno wyrok uniewinniający, jak i wskazujący na winę, jednak skazujący na możliwie jak najmniejszą karę. Aby skłonić sąd do takiego orzeczenia, kancelaria adwokacka z Katowic, szuka wszelkich dowodów na brak winy oskarżonego lub okoliczności łagodzących, które mogą wpłynąć na mniejszą surowość sędziego.

 

Adwokaci z kancelarii takiej jak https://www.adwokaci-reck.pl/ zapewniają oskarżonym w sprawach karnych rzetelną i fachową pomoc. Prawo oskarżonego do obrony jest przez nich realizowane w taki sposób, by zapewnić mu najlepszy możliwy los w przyszłości. Dzięki temu znacząco rosną szanse na pozytywne zakończenie sprawy, nawet gdy postępowanie dotyczy poważnego przestępstwa.

 

Co obejmuje pomoc świadczą przez kancelarię adwokacką w Katowicach?

Adwokat zajmuje się przygotowaniem całej linii obrony dla oskarżonego w sprawie karnej. Prawnik szczegółowo zapoznaje się materiałami dostarczonymi przez policję i prokuraturę, a następnie szuka ewentualnych luk w rozumowaniu organów ścigania. Następnie adwokat gromadzi dowody na niewinność klienta lub szuka okoliczności łagodzących dla oceny jego postępowania. Jeśli sąd wyda niekorzystny wyrok, obrońca może składać apelacje i kasacje od wyroku sądu niższej instancji. Dzięki temu możliwe jest poprawienie sytuacji oskarżonego, nawet w przypadku, gdy sąd pierwszej instancji wydał już skazujący go wyrok.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments