Pakiet biurowy Microsoft Office dla firm. Co daje zakup licencji komercyjnej?

Microsoft Office to najpopularniejszy pakiet programów biurowych. Dzisiaj oprócz popularnego Worda, Excela i Power Pointa oferuje również dostęp do wielu dodatkowych usług dla firm. Korzystanie z pakietu wiąże się z opłatą. Czy to dobra inwestycja? Kiedy warto się na nią zdecydować?

 

Programy biurowe wspierają pracę każdej firmy. Za ich pomocą można przygotowywać szereg dokumentów – od notatek i projektów, poprzez prezentacje biznesowe, a skończywszy na wielofunkcyjnych arkuszach kalkulacyjnych.

 

Jakie możliwości daje Microsoft Office dla firm?
Pakiet biurowy Microsoft Office zawiera najczęściej wykorzystywane aplikacje biurowe, które udostępnione są w wariancie klasycznym – do instalacji na komputerze, internetowym oraz mobilnym.

 

Przedsiębiorcy mogą korzystać z narzędzi biurowych w chmurze jako Microsoft 365 – usługa ta pozwala na dostęp do kluczowych danych w dowolnym miejscu, bez konieczności instalacji programów na komputerze. Nadal można nabyć też instalowaną wersję Microsoft Office 2019 dla Użytkowników Domowych i Małych Firm. Microsoft zapowiada również wypuszczenie w 2021 roku nowego stacjonarnego pakietu, który nie będzie wymagał opłat abonamentowych.

 

Poza podstawowymi programami biurowymi Microsoft Office dla firm to także pełna paleta dodatkowych narzędzi, które odpowiadają rosnącym potrzebom współczesnych firm. Razem z nimi można organizować spotkania, współpracować w czasie rzeczywistym, obsługiwać pocztę e-mail, przechowywać pliki i zarządzać nimi, a nawet chronić firmę przez cyberzagrożeniami.

 

Office dla firm – dostępne narzędzia
Microsoft Office udostępnia klientom biznesowym kilka wariantów pakietu Office, dzięki czemu można łatwo dopasować najlepszą wersję do swoich potrzeb. To zarówno pakiety dla małych i średnich firm, jak i dla dużych przedsiębiorstw działających w różnych branżach.

 

W ramach pakietów dostępne są między innymi:
– Microsoft Word – edytor tekstów
– Microsoft Excel – arkusz kalkulacyjny
– Microsoft PowerPoint – program do prezentacji multimedialnych
– Microsoft OneNote – wirtualny notatnik
– Microsoft Outlook – skrzynka pocztowa e-mail, kalendarz i menedżer informacji
– Microsoft Teams – program do komunikacji i pracy zdalnej
– Microsoft SharePoint – wspiera udostępnianie i pracę zespołową
– Microsoft OneDrive – dysk w chmurze do przechowywania danych

 

Microsoft Office 365 przekształca się w Microsoft 365
Ciągłe zapotrzebowanie na nowe narzędzia wspierające biznes spowodowały, że klasyczny pakiet Office stale uzupełniany jest o nowe narzędzia. Właśnie dlatego Microsoft postanowić zastąpić dotychczasową usługę Office 365 platformą o nazwie Microsoft 365.

 

Microsoft 365 pozwala na korzystanie z różnych aplikacji Microsoft, w tym także z klasycznych programów biurowych Office. Oferuje między innymi darmową przestrzeń dyskową w chmurze OneDrive, rozwiązania wspierające pracę zdalną, co w obecnych czasach jest bardzo istotne, oraz platformę w chmurze posiadającą wbudowane funkcje zaawansowanych zabezpieczeń.

 

Na szczególną uwagę zasługuje też wsparcie pracy mobilnej – dzięki temu użytkownicy usługi Microsoft 365 mogą łatwo wymieniać się pomiędzy sobą informacjami i ważnymi danymi w dowolnym miejscu na świecie.

 

Ile kosztuje korzystanie z Office dla firm?
Koszty związane z korzystaniem z oprogramowania Microsoft Office dla firm oraz dodatkowych narzędzi zależne są od wybranej wersji.

 

Warianty i ceny usługi Microsoft 365:
– Microsoft 365 Business Basic – 4,20 euro bez VAT za użytkownika/miesiąc przy umowie rocznej
– Microsoft 365 Business Standard – 10,50 euro bez VAT za użytkownika/miesiąc przy umowie rocznej
– Microsoft 365 Business Premium – 16,90 euro bez VAT za użytkownika/miesiąc przy umowie rocznej

 

Dla użytkowników potrzebujących jedynie aplikacji Office bez dodatkowych usług dostępny jest także pakiet Aplikacje Microsoft 365 dla firm w cenie 8,80 euro bez VAT za użytkownika/miesiąc przy umowie rocznej.

Wersja Microsoft Office 2019 dla Użytkowników Domowych i Małych Firm dostępna jest w cenie około 900-1300 złotych.

Artykuł zewnętrzny

Jeśli nie posługujesz się programem Word warto rozważyć odpowiednie szkolenia i kursy z programów wchodzących w skład pakietu biurowego Microsoft Word.

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments