Co obejmują usługi księgowe?

Księgowość to jeden z działów rachunkowości. Usługi księgowe świadczone są przez odpowiednie do tego jednostki na rzecz przedsiębiorstw lub osób prywatnych. Jeśli ktoś z Was jest przedsiębiorcą i zmaga się z prowadzeniem działu księgowości, a nie ma pojęcia, na czym on polega, to bardzo dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług biura rachunkowego. W poniższym wpisie przedstawiamy informacje na temat tego, co wchodzi w skład usług księgowych. Sprawdźcie szczegóły.

 

Co najczęściej wchodzi w skład usług księgowych?

Biura rachunkowe oferują swoim klientom między innymi takie usługi, jak:

  • przygotowywanie niezbędnej dokumentacji księgowej;
  • prowadzenie ksiąg rachunkowych;
  • kontrolowanie operacji finansowych, które przeprowadzane są na podstawie określonego wcześniej planu finansowego;
  • sprawdzanie dokumentacji księgowej przedsiębiorstwa pod względem merytorycznym oraz prawnym;
  • reprezentowanie klienta w różnych urzędach;
  • sporządzanie sprawozdań finansowych danego przedsiębiorstwa.

 

Dla kogo oferowane są usługi księgowe?

Usługi, które znajdują się w ofercie biur rachunkowych, kierowane są zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Zazwyczaj z takich usług korzystają przedsiębiorstwa, ponieważ to one mają obowiązek prowadzenia ewidencji przychodów w formie księgi przychodów i rozchodów bądź w formie ryczałtu. Muszą oni prowadzić taką ewidencję na podstawie dowodów księgowych, którymi są na przykład faktury bądź rachunki. Trzeba tutaj zaznaczyć, że prowadzenie księgowości nie jest łatwym zadaniem, dlatego też wiele przedsiębiorców może mieć problem z wykonywaniem tego rodzaju zadań. Przedsiębiorcy współpracują z biurami rachunkowymi przez długi okres czasu. Natomiast jeśli chodzi o osoby prywatne, to korzystają one z usług księgowych jednorazowo.

 

Czy można samemu prowadzić księgowość?

Oczywiście, że można. Dzisiaj robi tak wiele przedsiębiorców. W ten sposób redukują oni koszty prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jednak trzeba przy tym wiedzieć, że aby móc w rzetelny i bezpieczny sposób prowadzić księgowość, to trzeba mieć również bardzo dużą wiedzę z zakresu prawa podatkowego i ogólnie z zakresu księgowości. Jeśli takowej wiedzy się nie ma, to niestety wykonywanie czynności księgowych w samodzielny sposób się nie uda.

 

Dlaczego warto skorzystać z usług naszego biura?

Nasze biuro rachunkowe zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych w terminowy i co ważne bezpieczny sposób. Każda osoba bądź firma, która skorzysta z naszych usług, może mieć pewność, że wszystko zostanie zrealizowane w kompleksowy sposób. Klient jest dla nas najważniejszy, dlatego podchodzimy do niego z szacunkiem. Jesteśmy w stanie zmodyfikować swoją ofertę pod jego indywidualne potrzeby. Posiadamy Licencję Ministerstwa Finansów oraz licencjonowane oprogramowanie. Zawsze działamy zgodnie z obowiązującym prawem i zasadami oraz z przyjętymi wcześniej założeniami. Jeśli chcecie dołączyć do naszego grona zadowolonych klientów, to zapraszamy do kontaktu. Udzielimy Wam wszystkich niezbędnych informacji.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments