Wzory dokumentów i druki firmowe – dlaczego warto o nich pamiętać?

wzory dokumentówDruki w formie papierowej są dzisiaj używane znacznie rzadziej, niż dawniej, jednak nadal mogą nam się przydać przy okazji wielu różnych zadań. Świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie możemy skorzystać z elektronicznej wersji dokumentu lub mamy problem z jej wydrukiem. Dodatkowo są znacznie lżejsze i łatwiej je ze sobą zabrać, gdy akurat pracujemy w terenie lub u naszego klienta. O czym warto pamiętać przy zakupie druków akcydensowych? Na co zwrócić uwagę i jakie rodzaje wybierać, aby faktycznie usprawniły naszą pracę?

1. Papierowe druki w firmie – czy warto je mieć pod ręką?
2. Druki księgowe i związane z finansami – komu się przydadzą?
3. Druki związane z biurem obsługi klienta – o czym warto pamiętać?
4. Na co zwrócić uwagę wybierając papierowe druki do firmy?

 

Papierowe druki w firmie – czy warto je mieć pod ręką?

Chociaż obecnie coraz częściej korzystamy z elektronicznych wersji dokumentów, mimo wszystko warto mieć pod ręką formularze i druki, z których korzystamy na co dzień. Zabezpieczamy się tym samym przed sytuacją, w której brak dostępu do komputera lub internetu mógłby powstrzymać nas przed wykonaniem naszej pracy. Także wtedy, gdy znajdujemy się w terenie, papierowe druki akcydensowe będą o wiele prostsze w wykorzystaniu, niż noszenie ze sobą laptopa razem z torbą i niezbędnymi akcesoriami.

 

Druki księgowe i związane z finansami – komu się przydadzą?

Druki kasowe i księgowe to rzecz, którą warto mieć w swoim biurze nawet wtedy, gdy normalnie naszą firmę prowadzi profesjonalne biuro księgowe. Dowód wpłaty czy wzór faktury może nam się przydać w kontaktach z klientami, a często tworzenie własnego szablonu zajmie nam dużo więcej czasu, niż skorzystanie z gotowca. Z druków z powodzeniem możemy korzystać niezależnie od charakteru naszego przedsiębiorstwa, chociaż przydadzą się nam szczególnie wtedy, gdy często pracujemy w plenerze lub miejscach, gdzie nie da się wydrukować formularzy na szybko.

 

Druki związane z biurem obsługi klienta – o czym warto pamiętać?

Druki kasowe i związane z obsługą klienta przydadzą się niewątpliwie wszędzie tam, gdzie mamy bezpośredni kontakt z osobami korzystającymi z naszych usług czy produktów. Formularz faktur, wydanie towaru, listy przewozowe i inne wzory pomogą nam sprawniej obsługiwać naszych klientów, a także ułatwią nam zadanie, gdy nie będziemy mogli skorzystać z ich wersji elektronicznych. Poza nimi istnieje również wiele innych wzorów druków, które warto mieć w swoim biurze obsługi klienta, aby znacznie przyspieszyć jego pracę.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając papierowe druki do firmy?

Jeżeli chcemy na co dzień korzystać z druków w formie papierowej, pamiętajmy aby wybierać takie posiadające dodatkowe strony dla zachowania kopii. Dodatkowo dobrze jest regularnie sprawdzać, czy wybierane przez nas wzory są aktualne i zgodne z obowiązującymi przepisami – dotyczy to szczególnie formularzy, na których znajduje się informacja o podatku VAT i innych związanych z księgowością, które, przestarzałe, mogłoby narobić nam problemów ze strony urzędu skarbowego. Z tego względu nie warto też decydować się na duży zapas papierowych formularzy. Lepszą opcją jest raczej regularny ich zakup.

 

Formularze dokumentów są przydatne w formie papierowej i zawsze warto mieć je pod ręką. Ułatwią nam zadanie wszędzie tam, gdzie nie będziemy w stanie posiłkować się wersjami cyfrowymi lub drukarką. Jeżeli zależy nam na tym, aby były one zawsze aktualne i prawidłowe, warto zwracać uwagę na wzory za każdym razem, gdy robimy zakupy do firmy.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments