Lista zawodów z rosnącą popularnością

Zastanawiasz się jaki zawód wybrać, aby móc liczyć na zatrudnienie po ukończeniu szkoły lub specjalistycznych szkoleń i kursów? Nie ma zawodów, które dają pewność zatrudnienia na całe życie, jednak bez trudu możemy wskazać zawody, które aktualnie cieszą się wysoką popularnością i na które zapotrzebowanie na rynku pracy jest bardzo duże. Te zawody to między innymi: księgowy, specjalista ds. kadr i płac, audytor wewnętrzny, kierownik projektów.

 

Księgowy

Zapewne zastanawiasz się skąd tak duże zapotrzebowanie na księgowych? W końcu jest to zawód wykonywany od wielu lat, a osoby pracujące na stanowiskach księgowych znajdziemy w niemalże każdej firmie.

Jedną z przyczyn dużego zapotrzebowania na księgowych, i to zarówno początkujących, jak też doświadczonych księgowych, w tym głównych księgowych, jest ogromna liczba zmian w prawie podatkowym, rachunkowości i ubezpieczeniach społecznych. Powoduje to, że liczba osób potrzebnych do obsłużenia administracji księgowo-rachunkowej rośnie niezwykle szybko. Dodatkowym powodem jest wprowadzanie zmian w prawie przez rząd PIS bez żadnego planu, uprzedzenia czy harmonogramu, co sprawia że firmy muszą dostosować się do zmieniających przepisów niemalże z dnia na dzień. Sprawia to, że muszą zatrudniać coraz więcej pracowników w księgowości, rachunkowości i podatkach, w przeciwnym wypadku będą im grozić wysokie kary skarbowe, a nawet odpowiedzialność karna.

Każda osoba zainteresowana podjęciem pracy w charakterze księgowego musi się przygotować na intensywny proces uczenia się, który w tym zawodzie nigdy się nie kończy. W przygotowaniu do pracy w charakterze księgowego czy księgowej pomóc mogą zarówno specjalistyczne studnia, jak też kursy i szkolenia z księgowości. Szkolenia dla księgowych dostępne są dzisiaj zarówno online, jak i stacjonarnie. Bez trudu znajdziemy kursy internetowe z księgowości, w których sami zdecydujemy o tempie i czasie realizacji programu kursu, jak i szkolenia księgowe na żywo realizowane online, gdzie sesje odbywają się w z góry ustalonym terminie. Listę szkoleń księgowych, kursów księgowości oraz wszelkiego typu szkoleń i kursów dla księgowych, w tym głównych księgowych znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/ksiegowe.

 

Specjalista ds. kadr i płac

Podobne przyczyny co w przypadku księgowych stoją za dużym zapotrzebowaniem na specjalistów ds., kadr i płac, których zadaniem jest administracja kadrowo-płacowa, naliczanie wynagrodzeń pracowników, szkolenia BHP, przygotowanie deklaracji ZUS czy też pomoc w sporządzeniu rozliczeń na potrzeby podatku dochodowego. Liczne zmiany w kodeksie pracy oraz innych aktach tworzących prawo pracy sprawiają, że dotychczasowe działy kadr i płac w firmach nie nadążają za listą obowiązków. Przedsiębiorcy zgłaszają więc duże zapotrzebowanie zarówno na praktykantów i stażystów, którzy mogą wspomóc administrację kadrowo-płacową, jak tez bardziej doświadczonych pracowników, którzy mogą podjąć pracę na stanowisku młodszy specjalista ds. kadr i płac, czy też specjalista ds. kadr i płac.

Jeśli administracja kadrami i płacami wydaje nam się ciekawą propozycją dla nas, warto rozejrzeć się za kursami, warsztatami i szkoleniami dla działów kadr i płac oraz dla kandydatów chcących rozpocząć pracę w działach kadr i płac. Dla tych drugich dostępne są liczne kursy kadrowo-płacowe, zarówno online, jak i stacjonarne, w tym weekendowe i wieczorowe. Dla doświadczonych pracowników kadr i płac znajdziemy natomiast cały szereg szkoleń oraz praktycznych warsztatów ze zmian w prawie pracy, wynagrodzeniach i ubezpieczeniach społecznych. Lista szkoleń kadrowo-płacowych dostępna jest na https://eventis.pl/szkolenia/kadry-place.

 

Audytor wewnętrzny

Kim jest audytor wewnętrzny? Audytor wewnętrzny to specjalista przeprowadzający firmowe audyty, czyli kontrole różnych obszarów działalności przedsiębiorstwa, w celu ustalenia czy prowadzone działania są zgodne z prawem czy też z normami i zasadami wewnętrznymi. Audytor pracuje najczęściej w dziale audytorskim danej firmy, ale może też być zatrudniony w zewnętrznym przedsiębiorstwie specjalizującym się w usługach przeprowadzania audytów.

Od audytorów wymaga się nie tylko wiedzy w danym obszarze, ale też specyficznych umiejętności osobistych, takich jak niezależność, sumienność, asertywność, skrupulatność, podejście analityczne, a jednocześnie umiejętność efektywnej komunikacji interpersonalnej. Nic dziwnego, że z myślą o audytorach wewnętrznych tworzony jest cały szereg rozmaitych szkoleń i kursów, których zadaniem jest przygotowanie do pracy w audycie. Listę szkoleń dla audytorów wewnętrznych znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/audyt-wewnetrzny. Łatwo zauważymy, że znaleźć możemy zarówno ogóle szkolenia dla audytorów wewnętrznych, jak też specjalistyczne szkolenia, np. dla audytorów jakości, audytorów księgowości, finansów i podatkowości lub też dla audytorów przeprowadzających audyt bezpieczeństwa informacji.

 

Kierownik projektów

Zapotrzebowanie na kierowników projektów zgłasza dzisiaj co trzecia średnia i duża firma działająca na rynku. Projekty stanowią siłę napędową decydującą o rozwoju przedsiębiorstw, produktów i usług w niemalże każdej dziedzinie i obszarze. Projekty realizuje w firmie niemalże każdy dział, poczynając na sprzedaży i marketingu, poprzez rozwój produktu, logistykę, transport i zaopatrzenie, aż po działy finansowe, rozwoju zasobów ludzkich czy prawne. Rolą kierownika projektu jest organizowanie prac nad projektem od A do Z zgodnie z przyjętą w danej organizacji metodologią zarządzania projektami.

Kierownik projektu (z angielskiego Project Manager, czyli PM) to specjalista w dziedzinie zarządzania projektami. Jest on odpowiedzialny za całokształt działań projektowych obejmujących planowanie, realizację i zamykanie projektu. Jego najważniejszym zadaniem jest zapewnienie osiągnięcia założonych celów projektu, wytworzenie produktu lub usługi spełniających postawione wymagania jakościowe. Kierownik projektu może kierować m.in. projektami w budownictwie, projektami informatycznymi, projektami, projektami finansowymi itp.

Ogromne zapotrzebowanie na zawód kierownika projektu przekłada się na coraz liczniejsze studia podyplomowe koncentrujące się na zapoznaniu uczestników z zasadami i metodologiami zarządzania projektami. Większość kierowników projektów doskonali jednak wiedzę i warsztat w trakcie specjalistycznych szkoleń dla kierowników projektów. Znajdziemy wśród nich zarówno szkolenia ogólne, jak i szkolenia z zarządzania projektami zgodnie z różnymi metodykami i filozofiami, np. w oparciu o Agile, Prince2, PMBOK itp. Wystarczy sprawdzić listę szkoleń z zarządzania projektami na https://eventis.pl/szkolenia/zarzadzanie-projektami, aby przekonać się jak wiele jest okazji budowania i podnoszenia kompetencji kierownika projektu poprzez szkolenia, kursy i warsztaty.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments