Jak wykorzystać skup długów?

Obecnie w wielu przypadkach różnego rodzaju firmy i przedsiębiorstwa mogą borykać się z chwilowym brakiem płynności finansowej. Wpływ na takie problemy może mieć tak naprawdę wiele czynników, poczynając od przejściowych braków w magazynach, niewypłacalności zaległych kontrahentów oraz braku nowych zleceń. Chcąc utrzymać swoją dotychczasową pozycję na rynku i zostać wiarygodnym w oczach partnerów biznesowych, warto zastanowić się nad opcją, jaką jest skup długów

 

  • Skup wierzytelności — jak dokonać cesji wierzytelności?
  • Pomoc w utrzymaniu płynności finansowej firmy — sprzedaż wierzytelności

 

Skup wierzytelności — jak dokonać cesji wierzytelności?

Skupowanie wierzytelności to powszechna praktyka, z której korzysta wielu przedsiębiorców, wykazujących brak wypłacalności. Jest to dobra droga dla każdego, kto chce uniknąć wdrożenia postępowania upadłościowego i zdaje sobie sprawę, że barak wystarczających środków jest wyłącznie chwilowym kryzysem.

Jak w praktyce wygląda skupowanie wierzytelności i na czy dokładnie polega ten proces? Sama sprzedaż długów następuje w szybki i tak naprawdę nieskomplikowany sposób. Jedynym krokiem, jaki należy wykonać, jest bezpośredni kontakt z firmą oferującą skup długów i wspólne ustalenie warunków sprzedaży. Skupowanie długów następuje po indywidualnym ustaleniu warunków zakupu oraz preferowanych opcji spłaty. Co więcej, wykup długów zabezpiecza umowa cesji wierzytelności, co jest ogromnym udogodnieniem dla obu stron.

 

Pomoc w utrzymaniu płynności finansowej firmy — sprzedaż wierzytelności 

Sprzedaż długu może dla ciebie jako przedsiębiorcy, jak i samej działalności przynieść wiele korzyści. W pierwszym etapie niemal natychmiastowo otrzymasz środki na wskazane konto bankowe, do spłaty zalegającego zobowiązania. Dzięki temu twoi współpracownicy oraz dotychczasowi kontrahenci nie dowiedzą się o przejściowych problemach, co za tym idzie ich zdanie, nie ulegnie zachwianiu.

Istotny może okazać się fakt, że zagrażające ryzyko niewypłacalności przechodzi na zewnętrzną firmę windykacyjną, co niemal maksymalnie eliminuje ryzyko dochodzenia spłaty należności.

Propozycja skierowana jest do osób, które mają problemy zer spłata wymagalnej oraz niewymagalnej wierzytelności. W praktyce oznacza to, że firma skupująca może przejąć jednakowo faktury wymagane oraz przed terminem płatności, umowy, weksle, oraz spłaty, które mogą być skierowane do postępowania sądowego. Wykorzystaj te opcje, jeśli przechodzisz chwilowy kryzys i potrzebujesz wsparcia gotówkowego w utrzymaniu firmy na rynku.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments