Sklep z magnesami i jego oferta

Nie da się ukryć, że magnesy to bardzo ciekawe przedmioty, jeżeli chodzi o ich właściwości. Możliwości przyciągania jednego przedmiotu przez drugi, czy to oddziaływania między magnesami, czy też pomiędzy magnesem i elementami wykonanymi na przykład z niektórych metali sprawiają, że magnesy są po prostu niesamowicie użytecznym produktem.

 

 

Sklep z magnesami i magnesy neodymowe

W tej chwili każdy sklep z magnesami sprzedający swój towar do różnego rodzaju celów, zarówno do użytku przemysłowego, branży usługowej czy rozrywkowej oferuje kilka rodzajów magnesów ze względu na różne zapotrzebowania. Jednak najczęściej pojawiają się tu dwa, czyli magnesy neodymowe i magnesy ferrytowe. Te pierwsze to najsilniejsze magnesy, jakie do tej pory udało się nam stworzyć. Oparte o neodym, czyli rzadki pierwiastek o właściwościach magnetycznych, są niezwykle silne, pozwalając na obciążenia kilku kilogramów przy użyciu zaledwie kilku milimetrowej wielkości magnesu. Stają się więc świetnym produktem do użycia w maszynach przemysłowych, zabawkach i akcesoriach, które wymagają silnego oddziaływania na siebie.

 

Sklep z magnesami i oferta magnesów ferrytowych

Drugi rodzaj, magnesy ferrytowe to magnesy o mniejszej sile magnetycznej, często mniej reprezentacyjne wizualnie niż neodymowe. W swoim składzie mają ferryt, czyli niemetalowy, ceramiczny związek. Należy pamiętać, że siła magnesu to nie wszystko, dlatego też magnesy ferrytowe także sprawdza się w różnych urządzeniach i akcesoriach, gdzie potrzebne jest dużo mniejsze pole magnetyczne lub mają być one używane w otoczeniu, w którym zakłócenie pola magnetycznego może spowodować awarie urządzeń. Stąd sklep z magnesami sprzedający różnego rodzaju magnesy na pewno będzie miał je w swojej ofercie.

 

Sklep z magnesami i możliwości zakupu gotowych akcesoriów

Wchodząc często na pierwszy lepszy sklep z magnesami, można odnaleźć w nich nie tylko same magnesy, ale i szereg akcesoriów korzystających, ich mocy. Są to różnego rodzaju uchwyty, na przykład drzwiowe, zapięcia wykorzystywane choćby w odzieży lub biżuterii, no i oczywiście ostatnio bardzo popularne zabawki, czyli neocube będące niczym innym, jak kulistymi magnesami neodymowymi o sile pozwalającej na budowanie z nich ciekawych konstrukcji. Przy tych ostatnich, jednak od razu zastrzegamy, że nie należy kupować zabawek opartych o magnesy neodymowe dzieciom poniżej 8. roku życia. Połknięcie magnesów neodymowych może skończyć się tragedią ze względu na ich olbrzymią siłę przyciągania działająca w tkankach ludzkich. Za to kupując neocube starszym dzieciom, możemy być pewni, że zakupiliśmy im świetną zabawkę, która i uczy, i bawi.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments