Jakie są największe zalety zatrudniania pracowników z Europy Wschodniej?

Brak wyspecjalizowanego personelu to poważny problem, z którym boryka się Polska. Kryzys demograficzny i bardziej atrakcyjne oferty pracy za granicą sprawiły, że coraz trudniej znaleźć zmotywowanych i wykwalifikowanych pracowników. Lekarstwem na ten problem jest zatrudnianie osób z zagranicy, dla których praca w Polsce może okazać się okazją na rozwój umiejętności, lepszy niż w kraju macierzystym zarobek i szansą na lepsze życie.

Rekrutacja pracowników ze wschodu, proces legalizacji ich pobytu i wszelkie związane formalności z zatrudnieniem obcokrajowców mogą na pierwszy rzut oka wydawać się trudne do realizacji. Na szczęście jest na to sposób. Skorzystaj z porady fachowców. Dzięki współpracy z biurem pośrednictwa pracy Worksol, które od ponad 13 lat zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi pozyskiwania pracowników z zagranicy, zyskasz specjalistyczną pomoc w zakresie prawa pracy i zatrudniania obcokrajowców na terenie RP.

 

Dlaczego warto postawić na pracowników z Europy Wschodniej?

Pracownicy z Europy Wschodniej to najczęściej pracownicy z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, i Mołdawii. Wielu z nich ma wykształcenie wyższe i bogate doświadczenie zawodowe, co oznacza, że są oni bardzo dobrze przygotowani do wykonywania swoich obowiązków służbowych. Są też bardziej otwarci na nowe doświadczenia i szybciej adaptują się do nowych sytuacji i środowiska pracy. Cechują się rzetelnością i sumiennością w wykonywaniu swoich obowiązków, co przyczynia się do lepszej jakości pracy i zadowolenia klientów. Ponadto, cechują się zbliżonym do rodzimego kodem kulturowym oraz językiem, co w wielu przypadkach jeszcze bardziej ułatwia asymilację cudzoziemców i współpracę.

Obcokrajowcy z terenów Europy Wschodniej są bardzo zaangażowani w swoją pracę i chętnie podejmują wyzwania, co przyczynia się do lepszej efektywności i wydajności pracy. Wysoki poziom motywacji wewnętrznej, jakim się wykazują, bardzo dobrze wpływa także na pozostałych członków zespołu. Dobra atmosfera w pracy jest niezmiernie ważna, a osoby ze wschodu słyną z wielkiej serdeczności i otwartości. Kraje Europy Wschodniej są bogate w osoby z wielkim potencjałem i licznymi talentami, dlatego zachęcamy do skorzystania z tego dobrodziejstwa.

Zespół Worksol pomaga w przeprowadzeniu procesu rekrutacyjnego, dzięki czemu w prosty sposób znajdziesz idealnego pracownika do swojej firmy. Skrupulatnie sprawdzamy wszystkich kandydatów, tak aby zarówno potencjalny pracownik, jak i pracodawca byli zadowoleni z przebiegu współpracy. Zadowolenie klienta jest dla nas priorytetem, dlatego uważnie wsłuchujemy się w potrzeby klientów i dokładamy wszelkich starań, by na nie adekwatnie odpowiedzieć.

 

Jak zatrudnić cudzoziemca?

Jeśli chcesz zatrudnić cudzoziemca w Polsce, musisz spełnić kilka warunków. Przede wszystkim, cudzoziemiec musi mieć ważny paszport lub inny dokument uprawniający go do przebywania w Polsce. Jeśli potencjalny pracownik przyjeżdża do Polski z kraju niebędącego członkiem Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, wymagane jest również zezwolenie na pobyt stały lub czasowy.

Wymagane jest również uzyskanie zezwolenia na pracę dla obcokrajowca i dopełnienie szeregu dodatkowych formalności. W niektórych przypadkach pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia pracownikowi zakwaterowania. Aby uniknąć nieporozumień i nieprzyjemnych konsekwencji wynikających z niedopatrzeń, skonsultuj się z ekspertami w tej dziedzinie.

 

Proces zatrudniania obcokrajowca – z nami nie taki straszny!

Ogólnie rzecz biorąc, proces zatrudniania obcokrajowców w Polsce może być skomplikowany, ale dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i spełnieniu wszystkich wymogów prawnych, możliwe jest legalne zatrudnienie cudzoziemca w kraju.

Jeśli jednak zdecydujesz się powierzyć nam swoją sprawę, zajmiemy się nią kompleksowo. Agencja pracy tymczasowej Worksol od lat pomaga w zatrudnianiu obcokrajowców. Będziemy towarzyszyć ci na każdym etapie procesu zatrudnienia i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Zaufaj naszemu zespołowi specjalistów i zasil swój personel w wykwalifikowanych i zmotywowanych do pracy ludzi.

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments