Meble do pomieszczeń socjalnych — jakie wybrać?

Dobry pracodawca to taki, który dba o dobre stosunki ze swoją załogą. Dlatego właśnie wielu szefów i kierowników dba, by urządzić praktyczne i komfortowe pomieszczenie socjalne w swoim przedsiębiorstwie. Jakie wybrać meble do pomieszczeń socjalnych? Przede wszystkim, powinny być funkcjonalne, praktyczne i wygodne. Jednak wiele pomieszczeń socjalnych potrzebuje też bezpieczeństwa i prywatności, zapewnianych przez metalowe szafki czy meble socjalne.

 

Jakie meble socjalne pasują do jakiego pomieszczenia?

Pomieszczenia socjalne to między innymi szatnie, łazienki, pomieszczenia do odpoczynku (break room) czy „kanciapy” kuchenne – nie wspominając o specjalistycznych miejscach jak pokoje nauczycielskie. W dużych fabrykach warto zacząć od planowania szatni, w których możesz rozstawić drewniane lub metalowe ławki i siedziska, które pozwalają na odpoczynek po ciężkim dniu pracy. Inne użyteczne meble socjalne to schludne i estetyczne ławki z wieszakami — mokrą odzież wierzchnią można rozwiesić na wieszaku, a rzeczy osobiste schować w szafie.

Szafki na ubrania wykonane z metalu są również niezbędne w pokojach socjalnych — pracownicy fizyczni mogą łatwo przebrać się w ubrania robocze i przechowywać tu rzeczy osobiste jak portfel czy telefon komórkowy. Metalowe szafki skrytkowe są odporne na uszkodzenia i proste w czyszczeniu — co jest szczególnie istotne w pomieszczeniach socjalnych. Takie meble socjalne są dostępne w różnych rozmiarach i odcieniach, dzięki czemu pasują do wystroju wspólnych przestrzeni — od stołówek po szatnie na uczelni.

Innym rodzajem osobistych szafek skrytkowych są, bardzo istotne zarówno dla pracowników fabrycznych, jak i dla pań noszących szpilki, metalowe szafki na buty. Te meble socjalne zapewnią takim osobom czyste i suche miejsce do przechowywania obuwia, co jest szczególnie istotne podczas błotnistych polskich zim.

 

Szafki śniadaniowe i inne meble do pomieszczeń socjalnych

Innym przydatnym dodatkiem do pomieszczenia socjalnego są metalowe szafki śniadaniowe. Takie eleganckie, zamykane na klucz, szafki skrytkowe, są bardzo przydatne, ponieważ gwarantują bezpieczeństwo żywności. Są odporne na uszkodzenia, owady i wilgoć, dzięki czemu chronią drugie śniadanie przed zepsuciem.

Metalowa konstrukcja szafek śniadaniowych pozwala utrzymać strefę spożywania posiłków w czystości i zwiększa bezpieczeństwo żywności i rzeczy osobistych. Szafki śniadaniowe mogą mieć przeszklone drzwiczki, co także sprawia, że są bardzo estetyczne i łatwe w użyciu. Dobrze urządzone pomieszczenie socjalne, gdzie można zjeść i podgrzać posiłek zwiększa zadowolenie pracowników — nikt nie lubi jeść na kolanie.

Oprócz stołów, krzeseł i szafek na ubrania warto też wybrać dodatkowe meble socjalne — takie jak wieszaki, lustra i kosze na śmieci. Sprzęt AGD jak mikrofalówka czy wentylator umożliwi odpoczynek podczas przerw, zwłaszcza jeśli rozstawisz je na łatwych do czyszczenia metalowych stołach i blatach. Takie blaty są właściwie nie do zdarcia — będą służyć latami, a uszkodzone łatwo jest naprawić. Dodatkową zaletą jest to, że metalowe stoły wytrzymają spory ciężar.

Warto też pamiętać, że metalowe meble do pokoju socjalnego są łatwe w recyclingu, co z pewnością docenią pracownicy firm kierujących się zasadą zrównoważonego rozwoju, oraz pracownicy organizacji pozarządowych. Metalowe meble socjalne to inwestycja na długie lata.

Oprócz komfortu i miejsca do odpoczynku pracownicy potrzebują miejsca do przechowywania rzeczy osobistych, tak by były zabezpieczone. Szafki skrytkowe, szafki śniadaniowe i inne metalowe szafy zamykane na klucz gwarantują, że kłótnie o posiłek w lodówce odejdą do lamusa!

Artykuł zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments