Urlop bezpłatny w raporcie ZUS RSA

Raport ZUS RSA służy do wykazania wysokości wypłaconych świadczeń oraz do wykazania przerw w opłacaniu składek za osoby ubezpieczone:  pracowników czy zleceniobiorców. Kod przerwy w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne spowodowane  urlopem bezpłatnym: 111

 

Przykład

Na wniosek pracownika pracodawca udzielił pracownikowi urlopu bezpłatnego w okresie od 01 marca do 31 marca 2019 r.

W dokumentach sporządzonych za marzec należy wykazać pracownika:

  • w raporcie ZUS RSA z kodem tytułu ubezpieczenia 01 10 XX ,oraz kodem świadczenia/przerwy 111 za okres od 01 do 31 marca 2019r. 

 

Blok III.A. i III.B. raportu ZUS RSA:

 

 Przykład

Na wniosek pracownika pracodawca udzielił pracownikowi urlopu bezpłatnego w okresie od 01 marca do 14 marca 2019

W marcu wykazujemy pracownika:

  • w raporcie ZUS RSA z kodem tytułu ubezpieczenia 01 10 XX ,oraz kodem świadczenia/przerwy 111 za okres od 01 do 14 marca 2019r.
  • w raporcie ZUS RCA z kodem 01 10 XX oraz obliczonymi składkami od wynagrodzenia uzyskanego za okres od 15 do 31 marca 2019r.

 

 Blok III.A. i III.B. raportu ZUS RSA:

 

Podstawa prawna:

  • rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 20 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wzorów zgłoszeń do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, imiennych raportów miesięcznych i imiennych raportów miesięcznych korygujących, zgłoszeń płatnika składek, deklaracji rozliczeniowych i deklaracji rozliczeniowych korygujących, zgłoszeń danych o pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, raportów informacyjnych, oświadczeń o zamiarze przekazania raportów informacyjnych oraz innych dokumentów,
  • ustawa z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy.

 

Print Friendly, PDF & Email
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments